xfce lama

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2007 | 22:43
Mercury   Návštevník
Do teraz som pouzival ubuntu. Tam som si zvykol na gnome. Presiel som ale na dreamlinux. V podstate mi xfce nevadi ale. Neviem ako tu mam zmenit nazvy systemovim ikonam (kos,domovsky priecinok atd) Su po anglicky a ja cgcem na sk. Ked som chcel na plochu vytvorit spustac stacilo mi kliknut pravim tlacitkom potkana a tam sa mi zobrazila ponuka-usporiadat ikony, vytvoit spustac atd tu nic take nehrozi. Jedine spustac mozem dat na panel. V xubuntu bola moznost dat indikator klavesnice. Tu nic take nehrozi. Hladal som aj nakr aplety bez uspechu. Dalej menu sa mi tu da upravovat minimalne. Neexestuje pre to nieco ako menu alcatar co bolo v ubuntu. To zatial vse. Ak ma naco napadne tak dopisem. Fenkju very much za rady.
    • Re: xfce lama 26.01.2007 | 07:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Xfce je odlahcene. povodne ani nebolo robene na to, aby obsahovalo ikonky na ploche. ak zhanas nieco ako gnome, tak musis hladat dalej...
    • Re: xfce lama 26.01.2007 | 14:28
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      Myslim ze to ze budu 2 ikonky po anglicky sa da prezit.

      Pokial chces pridat na plochu spustac, klikni na nejaku uz existujucu ikonu plochy pravym, vyber DESKTOP > CREATE LAUNCHER.

      Usporiadanie ikon nema takmer vyznam, lebo uz samotne xfce je take, ze ti ich pritiahne k mriezke, gride.

      zmena klavesnice .. no vyries si to inak, elegantnejsie:) .. pridaj si do xorg.conf do sekcii InputDevice pre keyboard nasledovne:

      Option "XkbLayout" "us,sk"
      Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"

      Klavesnicu budes menit ALT+SHIFT a ked bude slovenska, bude ti svietit scroll lock. Nezabudni sa predtym restatnut Xka :).
      • Re: xfce lama 26.01.2007 | 19:04
        Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
        K uprave Menu skus kuk sem:
        http://forum.xfce.org/index.php?topic=2658.0
        Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: xfce lama 29.01.2007 | 10:01
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      uprav tie nazvy v zdrojaku a prekompiluj
      • Re: xfce lama 29.01.2007 | 11:10
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        no tak ja ked mam napriklad balickovu debian-like distribuciu, tak urcite nebudem kvoli tomu kompilovat xfce...