Distro

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2007 | 23:38
Avatar marek@GNU GNU/LINUX  Používateľ
Ahojte...chcem sa spytat najvhodnejsie a najoptimalnejsie distro na PC :
Pentium 2,150MB ram 20GB disk..Mal som tam vsetko *buntu..Ale nic mi nesedelo...Dream Linux mi zamrzol v 50%..a gentoo sa mu nepaci PC...Dik
    • Re: Distro 26.01.2007 | 00:32
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      Slackware, Debian, Zenwalk, ArchLinux, Mandriva, Suse
      • Re: Distro 26.01.2007 | 02:05
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        skús najprv Zenwalk - je fakt jednoduchý a svižny.

        Pri inštalácii Mandrivi a suse daj pozor čo všetko nainštaluješ: Odporúčam len lahkotonážne GUI (fluxbox, xfce, IceWM) a fakt dvokladný výber balíčkou - potom ti pojde dobreakékolvek distro....

        Z Debianom ako takým skúsenosti nemám...

        tomolc
        tomolc
    • Re: Distro 26.01.2007 | 07:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no ja by som sa rad popytal, co konkretne na *buntu nesedelo. dost to pomoze pri vybere distribucie
      • Re: Distro 26.01.2007 | 16:07
        Marek   Návštevník
        Mam teraz nahodene Xubuntu a mal som fluxbuntu..No neviem nepaci sa mi to moc..skusal som debian cez netinstal na PC som rozbehal ftp server skopiroval dvd na disk a moc to neslo..pisalo to neake chyby s balickami.Neva skusim ten zenwalk a uvidim...
        • Re: Distro 26.01.2007 | 16:11
          Marek   Návštevník
          A akeby som chcel debian sarge..On je na 2DVD a ten PC ma len CDromku ale mam domacu siet s 4PC..a.aas DVDromkami..takze moze byt ako server ??Alebo ako to mam spravit
    • Re: Distro 26.01.2007 | 16:13
      ---   Návštevník
      najoptimalnejsie distro neexistuje , teda nic najoptimalnejsie neexistuje , existuje len optimalne,
      podla toho co pises (150MB RAM) to bude len nejake distro s lahkym window managerom a ten sa ti zrejme nepozdava. Je to tazke...Na distrowatch.com si pred instalaciou pozri screenshoty distier ktore planujes instalovat ,aby si vedel do coho ides.

      Ete napis co od linuxu ocakavas , naco ho chces vyuzivat.
      • Re: Distro 26.01.2007 | 16:21
        Marek   Návštevník
        Internet..A hudba to je vsetko...
        • Re: Distro 26.01.2007 | 16:32
          ---   Návštevník
          skus vector alebo zenwalk ,ako tu uz bolo spomenute. Ak to ma byt takto skoro jednoucelove ,tak ani nebudes musiet vela toho doinstalovavat.
          obidve maju xfce ,takze trochu si treba zvyknut ,ale xfce ma aj dreamlinux.
          • Re: Distro 26.01.2007 | 16:37
            Marek   Návštevník
            Jasne ale DL mi nesiel mrzol:(