Nezpúšťanie aplikácií

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.02.2007 | 14:23
Berti-ke   Návštevník
Caute..Som nový v Linuxe a snažím sa s ním skamarátiť, no doslova ma serie s tým že rozklikám, alebo spustím cez konzolu aplikácie...zacne nacítavat a zrazu zmizne.Napr. kaffeine mi predtým išiel v pohode....teraz si nemôžem spustiť žiadny film, žiadne video.(Kubuntu 6.06)
A toto mi nerobí len pri tejto aplikácií, ale aj pri iných.
Ďakujem
    • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 14:40
      Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
      Presne tento problém mám aj ja!!! Som rád že sa dakto ozval. Ja som musel v Kubuntu 6,10 Kaffeine odstrániť úplne. A to robia aj iné aplikácie. Bez rozdielu. Rozkliknutá aplikácia sa vôbec neotvorí ale zmizne akoby som ju ani nerozklikol.
    • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 15:13
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a co je v tej konzole napisane ked zmizne?
    • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 15:35
      Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
      Btw preco pouzivas kaffeine ked je na nete a v repozitaroch spusta daleko lepsich filmo-prehravacov ... skus VLC
    • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 15:51
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      - spusti program ktory pada v terminali, pravdepodobne ti vypise nejaku chybovu hlasku.

      - ak vypise segmentation fault tak je to chyba v programe, v tom pripade by som navrhol toto: prekompiluj program s prepinacom -ggdb a potom ho spusti v debugeri gdb (gdb program, potom do gdb konzoly napis "run"). Ked program padne tak sa prepni do toho gdb a napis bt, zobrazi sa ti vypis kde presne v ktorom zdrojaku na akom riadku nastala chyba. Tieto info posli autorovi programu a ked to opravi nainstaluj si novu verziu.
      • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 15:54
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        vsak je to zaciatocnik a ty na neho vytahujes uz debbuger a kompilaciu :))
        • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 17:20
          Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
          Mne napríklad instalator ADEPT (v menu Pridat odstranit programy) nabehne. Ale ako prepnem hore výber z "KDE" na "ANY SUITE" padne cely adept po 3 sekundách.
          • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 19:05
            ---   Návštevník
            tak si nainstaluj synaptic , sice to az tak pekne nevyzera ,ale je to lepsie ako adept.
          • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 20:14
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Používam v Ubuntu Apt bez GUI. V Kubuntu Adept fakt padá. Nahoď napríklad Kpackage, je stabilnejší.
    • Re: Nezpúšťanie aplikácií 06.02.2007 | 20:59
      Peter S.   Návštevník
      ak ti nejde naštartovať kaffeine, skontroluj si či ti už nejaké kaffeine procesy nebežia - ps ax, a ak ano skus ich kill-nút, ale celkovo ti odporúčam iný prehrávač..
      • Re: Nezpúšťanie aplikácií 07.02.2007 | 03:23
        Berti-ke   Návštevník
        Šráci, ste mi pomohli...Ďakujem!
        Bolo to v tom že v pozadí tá aplikácia bola zapnutá.Zpustiil som "KDE strážca systému Sledovač výkonu" niečo ako ctr.alt.del pri Windowse a vypol som Kaffeine, ktorý tam bol medzi ostatnými bežiacimi, aj keď nebežal...A potom akonáhlo som spustil Kaffeine...fachčí to...DIKS