disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel?

Sekcia: Konfigurácia 15.02.2007 | 17:18
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
/dev/hdd1 / ext3 defaults 1 1
/dev/hdd6 /home ext3 defaults 1 2
/dev/hda /mnt/cdrom auto user,iocharset=utf8,noauto,ro,exec 0 0
/dev/fd0 /mnt/floppy auto user,iocharset=utf8,sync,noauto,rw,exec 0 0
/dev/hdc1 /mnt/win_c ntfs umask=0,nls=utf8,ro 0 0
/dev/hdc5 /mnt/win_d ntfs umask=0,nls=utf8,ro 0 0
none /proc proc defaults 0 0
/dev/hdd5 swap swap defaults 0 0

Toto je obsah mojho fstab.
1. Disketovka mi stale svieti, az do chvile, ked do nej vlozim disketu a pripojim ju...potom je vsetko OK ale kedze disketovku pouzivam zriedkakedy, vadi mi, ked mi stale svieti.

2. Neviem prehrat audio CD ani v KSCD ani v AMAROKu (viac programov som neskusal), proste to nejde. Zamyslal som sa nad polozkou "user" a "users" v subore /etc/fstab...konkretne nad tym, aky je medzi nimi rozdiel.
    • Re: disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel? 15.02.2007 | 18:11
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ad 2: audio kabel z cd romky mas zapojeny?
    • Re: disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel? 15.02.2007 | 18:22
      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
      zisti kedy ti zacina svietit ak pri boote tak v biose vypni bootovanie z floppy
      • Re: disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel? 16.02.2007 | 00:55
        REONxsp   Návštevník
        Tak toto by mi normalne nenapadlo, ale fakt to bolo tym bootovanim :-) Dakujem. Takze uz len audio cd...
    • Re: disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel? 15.02.2007 | 18:41
      WlaSaTy   Návštevník
      2) pokial nepouzijes nejaky obskurny ovladac suboroveho systemu ktory ma v zaujme emulovat suborovy system nad AudioCD tak ta zaznam v fstab nemusi zaujimat. otazkou je ci tvoja zvukovka a cdrom dokazu zasielat dane data aj cez ide kanal kedze z tvojho prispevku vyplyva ze mas na pocitaci blombu a tym padom nemozes nainstalovat kablik za 20Sk medzi cdrom a zvukovku. skus spustit grabovanie audioCD, ak to nahra nieco ine ako ticho, tak sa to bude dat riesit ...
      • Re: disketovka funguje, ale svieti! 2. ako prehrat Audio CD cez IDE kabel? 16.02.2007 | 01:10
        REONxsp   Návštevník
        ten kablik nepouzivam kvoli ruseniu (neviem si to vysvetlit, ale bzucia mi reproduktory, ked tam je zapojeny, tak ho uz par rokov nepouzivam). Viem, ze sa da audio CD pocuvat aj bez neho, takze sa o to pokusam. Skusim cosi grabnut a napisem vysledok :-)