Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp.

Sekcia: Konfigurácia 19.02.2007 | 14:28
_doom   Návštevník
Pouzivam dualboot xp - ubuntu. AK sa po zapnuty pc a naslednom vybere z dualbootu rozhodnem ako prvy system spustit ubuntu kontrolka na modeme Vigor 318 sa nerozsvieti t.j. kontrolka linky.. takze nasledne pokusy o pripojenie zlyhaju. Avsak ak po zapnuty pc si vyberem spustit xp , potom dam restart a dam volbu ubuntu kontrolka linky bude svietit od zaciatku a mozem sa pripojit pod ubuntu. V com je problem tusim to moze byt nieco v biose ale co? poradte pls.
    • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 19.02.2007 | 14:52
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      A postupoval si presne podla navodu?

      www.vigor318.ic.cz

      Ak hej spusti si este raz pppoeconf
      • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 19.02.2007 | 15:14
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        Resp. to vyzera, ze nenacita firmware. Skopiruj si ho este raz do /lib/firmware/
    • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 19.02.2007 | 18:17
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Takze uz asi viem, kde mas problem. Ten firmware musis makopirovat do /lib/firmware/2.6.17-11-generic/

      Ten posledny adresar si skontroluj podla toho aku mas verziu jadra
      • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 19.02.2007 | 20:31
        Draken   Návštevník
        To robi casto aj mne. Ono sa to nejak ovplivnuje. Ked som z windowsu odstranil ovladace pre tento modem tak to slo jedna radost. Ako nahle som tie ovladace do windowsu nainstaloval spat tak to zacalo blbnut. Mne castokrat kvoli tomu modemu zamrzne bootovanie linuxu (ubuntu, dreamlinux, mandriva) Potom to trva okolo 15 minut kym to nabootuje. Ja to vzdy riesim tak, ze ked postrehnem, ze mi zamrzol linux, vytiahnem kabel z usb portu a restartujem. Kabel pripojim az po nabootovani.Zatial mi tento postup vzdy pomohol. A tim firmwarem a jeho zlim umiestnenim to nie je, aspon v mojom pripade nie.
        • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 19.02.2007 | 22:26
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          No, mne to raz zatuhlo rovno v biose pri kontrole USB portov :) Ale on sa pytal na start z vypnuteho PC a kedze mu nezasvietila kontrolka na modeme (predpokladam, ze ta oranzova vlavo), tak to bude nenacitanim firmware do modemu.
          • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 20.02.2007 | 19:30
            _doom   Návštevník
            Takze: Firmware cxacru-fw som nakopiroval do /lib/firmware/2.6.17-11-generic ale nepomohlo. To akoze len staci ten subor cxacru-fw tam nakopirovat a nic ine netreba spravit ? nijake configure etc.?
            • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 20.02.2007 | 22:49
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              Dufam, ze ten subor si najskor rozbalil a nakopiroval tam az ten rozbaleny subor s koncovkou bin. Po starte PC a nabehnuti OS by ti mala svietit aj ta oranzova kontrolka.
              • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 20.02.2007 | 23:04
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                Este ma napada, ze ten balíček br2684ctl a Flex -2.5.31 si radsej stiahni cez System->Administration->Synaptic Package Manager (tam si daj search na najnovise verzie tychto suborov pre Ubuntu). Ked uz ani po tomto ti nenabehne firmware, tak uz neviem. V tom navode je BTW vsak este jedna chyba ten subor dsl-provider je v adresari /etc/ppp/peers/dsl-provider.
                • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 21.02.2007 | 00:14
                  _doom   Návštevník
                  Takze som si este raz stiahol ten cxacru-fw.bin a skopiroval ho do /lib/firmware/2.6.17-11-generic predtym som tam mal subor cxacru-fw takze to bola asi chyba, pre istotu som ten cxacru-fw.bin skopiroval aj do /lib/hotplug/firmware a teraz to uz funguje avsak kontrolka sa rozsvieti nie pri bootovani ale az ked nabehne plocha.. ale hlavne ze to funguje dakujem za pomoc :)
        • Re: Zaujimavy postreh Vigor 318 nenabehne ked sa predtym najprv nespusti winxp. 21.02.2007 | 11:42
          Avatar titanik mint  Používateľ
          ja som mal taky problem so sietovkou. Mne pomohlo, ze som vo win v nastaveniach karty v Power management odskrtol "..Allow computer turn off this device to save power.."
          skuste nieco z toho