distro test

Sekcia: Ostatné 20.04.2005 | 13:54
d   Návštevník
zdravim, mam taku otazku. ktore distro je podla vas naj a preco?? lebo ja som si stiahol a instalil uz aspon 8 roznych lnx OS a tak sa mi zda ze je to stale to iste akurat prezlecene do ineho kukucu. jedinny produkt ktory vycnieval z radu bol SUSE 9.2/9.3, ktoru odlisuje YaST. naopak som dost sklamany z Fedory Core 4 lebo ta nic podobne nevie.... a MDK 10.1 je tak zastaraly system, ze skoda hovorit. Ubuntu,kubuntu, debian su to identicke OS ktore odlisuje jedine logo a uprimne tiez na mna posobili trochu amatersky (nie flejm iba moj nazor). gento, lfs som ani neskusal, lebo podla mna to su distra pre "hracicky"-na desktop, teda pre ludi ktory sa tymto bavia a radi, ja rad s PC pracujem a nerad na nom pracujem (pride mi trochu divner musiet 99% veci vypisovat v konzole- je to pre mna dost nepohodlne). ostatne distra ako knopix, danix, etc. mi vela nehovoria lebo nejako som si nevedel zvyknut na live verzie. a preto by som chcel pocut vas nazor uzivatelov HLAVNE horeuvedenych distier ze preco su lepsie...
    • Re: distro test 19.04.2005 | 23:35
      d   Návštevník
      nebolo by lepsie keby sa ti vyvojari spojili a pracovali na spolocnom projekte.....potom by cely windows z vesela prevalcovali....
    • Re: distro test 19.04.2005 | 23:58
      jeremias   Návštevník
      eh mon :), nahod si win98(najlepsie prvu edition) a mas pokoj. :))
    • Re: distro test 20.04.2005 | 12:52
      peter golis   Návštevník
      suse bola vzdy komercna distribucia s kvalitnou podporou. vela veci tam bolo riesenych mierne odlisne co sa prejavuje aj teraz pri instalacii ovladacov na hardware ktoore niesu podporene suse/novel preco by fedora nepoznala nieco podobne ako yast? mdk a zastaraly system? co znamena zastaraly? (k)ububutu, (kg)noppix, dannix ak sa nemylim, tak vychadza z debianu. niesu identicke, ale takmer identicke. a debian v ziadnom pripade nei je amatersky gentoo nie je v ziadnom pripade hracicka na desktop, jedna sa o kvalitnu distribuciu vhodnu ako na desktop, tak aj na server. ked to clovek prvy krad nainstaluje, tak dostane maximum zo svojho pocitaca. ale neodporucam ho pre zacinajucich. lfs je mierne povedane hardcore, je to tazsie ako gentoo, ale clovek si tam da vyslovene iba co chce a tak ako chce. a tak isto clovek dostane zo svojho pocitaca maximum. ale k veci. __moj_nazor_: najlepsie distro je take, co ma v okoli sused, kamarat, kolega alebo spoluziak. na takom sa clovek najlepsie nauci zaklady prace a ked je mierne pokrocily, tak si moze najst distribuciu aka mu bude najviac vyhovovat. samozrejme ich moze byt aj viacej (movix na cdcku aby si aj rodicia mohli pozriet film, nainstalovana distribucia na pracu, testovacia distribucia na hranie) a kludne moze skoncit pri niecom ako lfs, gentoo popripade cvs linux a ten posledny je to prave hardcore.
      • Re: Re: distro test 20.04.2005 | 13:11
        d   Návštevník
        mdk preto zastaraly lebo vsetky balicky ma pomerne dost zastarale. staci si porovnat aktualne a balicky v distrach. fedora nic ako yast nema, dokonca som nenasiel ani v kde control center(alebo ako sa to vola) gentoo preto pre hracicku, lebo kazdu prkotinu treba nastavovat rucne az potom je funkcne a nieko mu sa to nechce. a tiez je skoda ze system toho vie malo sam urobit(napr po nainstalovani default podpora HW...mount cd-rom....)
        • Re: Re: Re: distro test 20.04.2005 | 13:23
          otrek   Návštevník
          to je taky problem aktualizovat mandrake? cez urpmi je to hracka, samozrejme treba k tomu net, co v tychto casoch nie je ziadny problem. 10.1 som mal zaktualizovanu v priebehu dvoch hodin a to mam chello. otrek
    • Re: distro test 20.04.2005 | 13:54
      m   Návštevník
      su dve zakladne moznosti a podobnost s dvomi odlisnymi OS nie je nahodna, utrpenie vyplyva z toho, ze je prirodzena snaha aby jeden sa podobal na druhy pripadne naopak, k comu aspon z jedne strany urcite dochadza ale este to chvilu potrva a vysledok tohoto snazenia ani napriek svojej zdanlivej prijatelnosti nemusi kazdemu vyhovovat, preto je dobre sa uz v tomto obdobi rozhodnut asi takto: 1. Nebudem nic skusat a zostanem cisto pri jednom 2. Povodne neprestanem pouzivat a z noveho budem mat snahu zobrat si to najlepsie bez ohladu na to ci mi to okamzite nieco prinesie 3. Budem tuzit po novom dokonalom systeme ktory by mal byt iny (vo vnutri) ale pritom rovnaky (navonok) ako ten stary co nie je velky dovod na zmenu, snad ak take riesenie stoji menej v pripade 2. je nekonecne vela moznosti ktore su v konecnom dosledku najmenej frustrujuce pokial tuzime po naozajstnej zmene, a neznamena to len gentoo