Open RS

Sekcia: Programovanie 18.03.2007 | 20:50
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry vecer. Mam napad. Chcel by som zalozit RS s forom, blogom, uzivatelmi, a tak... bol by volne dostupny na nete, ako napr. phpBB alebo drupal, lenze toto by bolo trosku inee :) Zatial freehosting a mozno by sme ziskali podporu od freeweb.sk ako neziskova organizacia, tvoriaca open source soft. Chceli by ste do toho ist? Vo volnom case, vytvorit nieco co budu pouzivat ostatni zadarmo, bez obmedzeni. Potreboval by som asi 3 php koderov so znalostou samozrejme aj mysql ( takze to by boli 4 php koderi somnou ) a dalej grafika a nejake tie ostatne veci :).
Predstavujem si to nejako takto: uzivatel nakopci veci na svoju stranku, spusti index, zapne sa instalacka kde bude nutne vyplnit mysql udaje, administratorske meno a heslo a pod. a po dokonceni instalacky je potrebne zmazat napr. install.php a uz nic ine ( zasahovat do kodov ) nemusi robit. Prihlasi sa ako administrator, zmeni logo, nadpis, polozky menu a tak.
ICQ: 337205142
Mam pocit ze by to bolo mozne spravit.
Diky moc
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Open RS 18.03.2007 | 20:54
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      takze opat vymyslat koleso...
      • Re: Open RS 18.03.2007 | 20:56
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Podla mna je to dobry napad, vela veci sa naucime pri vytvarani toho, a taktiez by som chcel priniest uzivatelom nieco nove :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Open RS 18.03.2007 | 20:58
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          samozrejme ale ze ti nik nebrani :)
    • Re: Open RS 18.03.2007 | 21:21
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja som take niečo spravil ako sočku...teraz som vyhral školske kolo...ak to vsetko dobre dopadne, mohol by som ti poskytnut zdroje...zatim je to tajne, kedze je to RS pre skolu. Ale môžem potvrdiť že pri vývoji môjho megalomanského RS som sa veľa naučil o tvorbe web aplikácií...ja by som aj do toho išiel, ale nie teraz. Až po škole. Resp. po maturite ;)
      • Re: Open RS 19.03.2007 | 16:14
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ja som taktiez nieco vlastne spravil, sice to nieje este bohvieako vychytane, ale zatial som sa taktiez velmi vela naucil :)
        A hodlam v tom pokracovat, dufam ze z toho raz spravim kvalitny RS ako je tunak linuxos :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Open RS 31.03.2007 | 17:39
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          tak ma napadla taka myslienka, ze naco vymyslat nieco nove, ked mozme zlepsovat uz existujuce :) zeby sme sa stali tvorcami linuxos a tak prispeli k rozvoju linuxu? Hmm to by bolo fajn
          • Re: Open RS 01.04.2007 | 18:14
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            hm :D este aby nas prijali do linuxos teamu :D:D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Open RS 01.04.2007 | 18:38
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ja by som bol rad. Lebo od kedy som presiel na linux, tak som objavil nove rozmery a moznosti, ktore by sa s Wirusom nedali...a propo, by som sa linuxu rad nejako odvdacil :) mozno aj ty. Ved ktovie, mozno sa linux rozsiri totalne! Len tomu treba troska pomoct ;)
              • Re: Open RS 01.04.2007 | 19:44
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                nechcel by si tvorit somnou ten RS? jaa uz mam dost z neho, napis na icq, ukazem ti ho... 337205142
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Open RS 18.03.2007 | 21:32
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja by som chcel aby niekto spravil slovensky (ale po anglicky) server na ktorom by bezal GForge (inastalacia je sice dost porod, ale inac je to parada). mat na to prostriedky (rozumej server :)), aj by som sa na to podujal :). co uz, raz sa urcite dockam...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Open RS 18.03.2007 | 22:20
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
        deb http://gforge.bayle.eu/debian stable/
        deb-src http://gforge.bayle.eu/debian stable/

        apt-get install gforge :))
        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
        • Re: Open RS 18.03.2007 | 22:36
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          no to snad nie! ved gforge je v oficialnom repozitari. a nie je to take jednoduche ako apt-get install. GForge predsalen nie je hracka a aby fungoval je nutne nastavit domeny, postgresql a konfiguraciu apache.
          Debian. apt-get into it…
      • Re: Open RS 01.04.2007 | 19:45
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ked mi vysvetlis co to je :) a na co to je dobre
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Open RS 01.04.2007 | 20:37
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          na vyvoj software. GForge je fork z poslednej otvorenej verzie sourceforge. neviem preco, ale zda sa mi byt ovela prehladnejsi a prijemnejsi nez sourceforge (napr. na alioth.debian.org)

          viac info - google, wikipedia
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Open RS 01.04.2007 | 21:01
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            hm mozno by stalo za to spravit gforge.linuxos.sk :-). Otazne je, ci by to malo nejake realne vyuzitie...
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Open RS 01.04.2007 | 21:42
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pokial by to mal byt len nejaky pokus tak by to nemalo zmysel. ale ak ma server kapacity a myslis to vazne, tak by ste mohli nahodit Trac, ten je tiez dobry a nema shell konta.

              btw ako vyvijate shakal? alebo od nasadenia sa len naostro upravuju detaily? mohli by ste ho tam mat ako OS projekt v SVN repozitari
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Open RS 01.04.2007 | 21:49
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                no server ma nevyuzivane 2,7GB RAM a zataz ma 0,0001 %, takze este daco utiahne :-) . Ak by bol zaujem, tak by sme mohli nieco take vymysliet a spustit.

                Momentalne len tak na webe/posielame veci Jabberom/mailom, vzhladom na to, ze kody nie su vonku a SVN server zatial nebol cas... Takze podobna sluzba by bola fajn :).

                Q: ma to nieco take, ze cast repozitara je len urcitych uzivatelov ? Napr. Shakal je pod LGPL a nie vsetky moduly su dostupne verejne (zatial, kym nie su dorobene a jeden nebude dostupny urcite.. )
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Open RS 01.04.2007 | 22:14
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  A: hmm, taketo nieco som nikdy neriesil. ale google mi hovori, ze minimalne od 1.3 je nieco take mozne.
                  Debian. apt-get into it…