zvukovka
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
a href=''
medzi tie dve ciarky (apostrofy:-) treba vlozit adresu odkazu
nejako mi nejde do hlavy co povazujes za externu zvukovku. Myslis tym zvukovku do PCMCIA/CardBus (pre notebooky), externu USB/FireWire alebo internu do PCI?
Zavisi od toho kolko kanalov pozadujes a aku kvalitu ma mat. Typnem si ze ti staci postarsia SB Live (emu10k1) z bazaru za par korun ktoru pichnes do PCI slotu kedze mas s najvecsiou pravdepodobnostou desktop (o notebooku by si sa uz zmienil). Podporena je perfektne a zvuk ma vcelku dobry, tak isto aj ostatne vlastnosti su vcelku postacujuce za tu cenu (cca 300-500Sk podla odvahy bazaru).
u mna isla perfektne, teda na beznu pracu. na editacie zial nemam vodne chladenie takze predstava hlucnosti mi vykuzli usmev na perach rovnako aj predstava niecoho ineho ako sterea.
Ak môžem poradiť-doplniť, tak SB Live! Digital, alebo SB Live! AC3. Mám s nimi výborné skúsenosti.
A prečo iba stereo?? Ono to krásne ide podľa popisu 5+1
/V Xine podotýkam/
no, zaručná lehota je dobra vec, najme ak sa clovek dohodne ze si ten stroj donesie k nim na vyskúšanie hw kompatibility.
mimochodom, prečo nie 5+1? pri bežnom hluku produkovanom pri práci pc sa neoplatí rozmýšľať o kvalitnejšej aparatúre, v tomto sa môj názor odlišuje od názoru väčšiny mojich známych. na upozorňovanie mi stačí mono speaker na zvukovke, pri ľahkej práci rozumnejšie slúchadlá a na prehrávanie mám iné strojčeky.
Trošku som to prešvihol, pretože občas robím strih videa, takže doma pracujem.
http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/zvukove-karty