linux start

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.04.2007 | 16:42
Avatar peeeto   Používateľ
zdravim.. zacinat fusovat trochu do linuxu.. mam doma slackware 10.4, ktory mi v pohode slapal doma na desktope, ale mam laptop s ktorym zaroven aj pracujem a pouzivam ho permanentne v uk a na nom mi to proste nechce nainstalovat kvoli HDD.. ale rad by som skusil niektoru verziu.. ktora by bola user friendly a vhodna pre cerstveho linuxaka?? a este jedna vec co je na tom najdolezitejsia.. urcite necem mat dva systemi na disku, ale zivy ma photoshop a flash.. existuju nejake dostacujuce nahrady aj pre linux?? a existuju aj nejake emulatori softu na pc?? bo, hehe, world of microsoft bych ozelel, ale world of warcraft prosim neeee.. :)) diky moc za odpovede..
    • Re: linux start 03.04.2007 | 17:00
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      PS -> GIMP a ine (PS je ale lepsi, treba skusit ci ti vystaci, inak sa da pustit PS aj pod wine)
      WOW ide cez wine http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=6482 a je gold, cize ide dobre, treba vyskusat.
    • Re: linux start 03.04.2007 | 17:15
      daemon   Návštevník
      ja si len rypnem... kedy vysiel slackware 10.4? co viem tak je 10.2 a potom 11.0....
      • Re: linux start 03.04.2007 | 17:25
        Avatar peeeto   Používateľ
        plus minus 0.2 ani v nanotechnologii moc neznamena.. :D
    • Re: linux start 03.04.2007 | 17:41
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      Instaloval som slackware 11.0 na dva notebooky a tiez bol problem s tym ze si nevedel nainstalovat zavadzac. Navrhujem zobrat z nejakeho live CD spustit grub-install (niesom si isty ci je tam pomlcka) tak aby ti to nainstalovalo na too particiiu kde mas slackware, potom grub-config (alebo setup, nepamatam) co by malo vytvorit /boot/grub/menu.lst, rucne douprav ak bude nejaka particia zle nastavena, potom

      # grub
      grub> find /boot/grub/stage1
      ...
      grub> root (hd0,3) /// resp. co ti povie
      grub> setup (hd0)

      Este pozor na taku vec, pouzil som raz huge26 kernel z install cd a nebolo tam dobre skompilovane acpi (tyka sa 11.0) takze ked sa zahrial procesor tak cely komp zamrzol, riesil som to vlastnym kernelom.