Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA)

Sekcia: Hardware a Drivery 04.04.2007 | 01:26
Avatar Cilo10 Mandrake, Danix  Používateľ
Zdravim.Problem vyzera takto.System nema problem kartu zdetekovat (pouzivam prostredie KDE),v YASTe mozem na nej nastavit hocico (adresa,dma,...),test hlasitosti v pohode ide zvuk,v KMixe nehrozi ze by frcalo, nefrci samozrejme ani nikde inde (XMMS,VLC,...). Uz som cital x-clankov a nastavoval vsetko mozne a stale nic. Na http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/zvukove-karty/sound-blaster-a-kompatibilni/sb-awe-64-isa
som bol ale uz nerozumiem o co tam ide a kde to mam hadzat.Vie mi niekto napisat nejaky priblbly postup aby to konecne frcalo ? Napiste co potrebujete vediet (ake ovladace ma teraz nastavene system atd),vsetko zistim len mi uz pre pana Jana niekto s tym helfnite. Vopred dik.Ten isty problem bol pri Ubuntu 6.10 :-( .V Biose nemam nastavene Legacy ISA na tuto kartu.
    • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 04.04.2007 | 12:40
      WlaSaTy   Návštevník
      vzhladom na sucastnu blbuvzdornost linuxu by mali stacit tri veci:
      1) nacitany prislusny ovladac (snd-sbawe)
      2) zabezpecit aby si mal volne potrebne prerusenia a dalsie systemove prostriedky, to je obcas problem pri starych doskach s isa
      3) prepnut si MIDI na modul AWE, 32ka sa skladala z sb16 a midi procesora pricom sb16 obsahovala chrochtavy midi modul ktory sa nacital skor ako ten z awe. pri 64 to nebude inak
      • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 16.04.2007 | 02:45
        Cilo   Návštevník
        Nepomohlo (nemalo vlastne co). Ovladac (modul snd-sbawe) je nacitany bez problemov. Volne systemove prostriedky su. Ziadne kolizie nehrozia. Vie niekto pomoct ?
    • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 16.04.2007 | 12:50
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Mne raz po restarte a upgrade systemu nesiel zvuk. Zistoval, kde moze byt chyba preinstaloval rozne baliky, co maju co spolocne s linuxom, no a napokon som zistil, ze v nastaveniach zvuku som mal vypnutu hlasitost, zapnute bolo iba midi :)
      • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 16.04.2007 | 12:51
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        co maju co spolocne s linuxom -> co maju co spolocne so zvukom
    • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 16.04.2007 | 13:42
      boko   Návštevník
      Hoj,
      Mozno sem napisem uplnu somarinu, tak ma neukamenujte ;))

      Kolega mal rovnaky problem, ako sme zistili bezni uzivatelia v SUSE nemaju pravo pocuvat zvuk.

      Stacilo ho pridat do skupiny audio a uz mu to neblblo.

      Niesom si isty, ale mozno to bude tym, skus sa pozriet ci ako uzivatel si v danej groupe.
      Cez prikaz je to dajako useradd -G ci tak nejako.
      • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 17.04.2007 | 17:00
        Cilo   Návštevník
        Obavam sa ze problem je zlozitejsi. Nieco ohladom isapnp to bude. Skusam pomoc z netu a uvidim.
        • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 17.04.2007 | 18:35
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, pokial nemas v jadre podporu (ISA) PNP, tak to budes musiet nastavit rucne a samozrejme aj budes musiet v biose rezervovat jednotlive prerusenia pre prislusny ISA slot.
    • Re: Nejde zvuk openSUSE 10.2,SB AWE 64 (ISA) 24.04.2007 | 12:18
      orthoo   Návštevník
      ja som tiez s tymto bojoval na ubunte a skus toto
      prihlas ja ako root a napis

      usermod -G audio uzivatelskemeno

      a mam pocit ze by to mohlo pomoct,
      daj vedeit ako si dopadol