Mount disku

Sekcia: Hardware a Drivery 02.06.2007 | 10:04
----   Návštevník
Zdravím

Nemôžem namountovať nový HDD / Maxtor 320GB do systému
file://initrd/loopfs - to sa vytvorilo po vložení nového disku
Disk potrebujem ako "ext2 - len ako odkladací priestor"

Mandriva 2007.1
ako na to?
Dakujem
    • Re: Mount disku 02.06.2007 | 10:14
      Avatar Marek Uhliar Ubuntu 8.04  Používateľ
      ten disk mas ako prenosny v ramceku alebo napevno v pc ? ale ak napevno tak tam je v nastavieniach pc moznost rozdelovania diskov tak tam si to staci naformatovat a pripojit vsetko cez klikatka
      • Re: Mount disku 02.06.2007 | 10:23
        ----   Návštevník
        Ten disk je napevno v SATA2

        Cez Klikátka?

        Hardrake-disk sdb5-zálohujte dáta-pokračovať- a vyhodí ma to/zavrie harddrake

        Ani len nemôžem nič začať
        • Re: Mount disku 02.06.2007 | 11:29
          m6r3k   Návštevník
          divne mne to ide v poho
    • Re: Mount disku 02.06.2007 | 11:53
      WlaSaTy   Návštevník
      ahoj styriminusy,
      skus sem napisat danu chybu ktora sa ti objavila na monitore.
      • Re: Mount disku 02.06.2007 | 12:20
        ----   Návštevník
        Undefine subroutine &main::called
        (Vkaždom prípade táto hláška)

        ešte jedna vec: ak ma vyzve k zálohovaniu dát, tak nesmiem slačiť pokračovať, alebo cancel, musím okno zatvoriť - inak ma vyhodí.

        mount pozná

        Vedomosti mám zatiaľ na styriminusy
        • Re: Mount disku 02.06.2007 | 14:38
          WlaSaTy   Návštevník
          wau, toto je hlaska z mne neznameho programu a nevyzera to ze by sa jednalo o chybu jadra. skus nastartovat livecd ci to nastane tiez, toto vyzera ze sa v danej distribucii startuje nejaka inteligentna sluzba automatickej detekcie HW ktora stoji za ...

          PS.: ked budes mat vedomosti na triuhorky, tak budes moct spravovat rozsiahlu siet megaoperatora.
          • Re: Mount disku 02.06.2007 | 16:24
            ----   Návštevník
            No, tuším som asi hodne asi nešikovný

            Ale srandu si zo mna nemusis robit
            • Re: Mount disku 02.06.2007 | 18:04
              Avatar srigi   Používateľ
              No tak potom to sprav z komand-lajny.

              Po zapojeni disku do PC, nastartuj OS. Otvor konsole alebo pod. vec a napis
              fdisk /dev/sdb  [sdb ak je disk na druhom SATA kanali, inak prisposob]
              
              potom stisni o ako otto, cim "zapises" prazdny MBR (vsetky udaje sa zmazu). Nasledne stlac n, zvol primarnu, cislo 1. Zmen typ (stisni t) tejto novej partisny na 82 hex (linux-swap) a zapis zmeny do MBR stlacenim w.

              Disk je prerozdeleny, musis ho uz len "zformatovat" na swapak
              mkswap /dev/sdb
              swapon /dev/sdb
              Ostava uz len zapisat tento riadok do /etc/fstab
              /dev/sdb   none  sw   0   0
              • Re: Mount disku 02.06.2007 | 18:08
                Avatar srigi   Používateľ
                BTW ten prikaz fdisk pouzivaj opatrne a dvakrat checkni ci neoperujes so systemovym diskom ! Takisto moj postup predpoklada, ze kces zmazat vsetky udaje na tom disku.

                Sorry, ze to musim napisat, ale zriekam sa zodpovednosti ak sa nieco pokasle a ty prides o svoje cenne udaje.

                Prajem vela zdaru.
                • Re: Mount disku 02.06.2007 | 18:11
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Disk potrebujem ako "ext2 - len ako odkladací priestor"


                  Heh toto ma zmiatlo, takze nie ako swapak ale ako EXT3. Toz zmenu typu vo fdisk-u nemusis vykonavat (83h linux je default). Formatovanie sa tiez trocha meni
                  mkfs.ext3 /dev/sdb
                  • Re: Mount disku 02.06.2007 | 19:43
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ahoj sirgi,
                    ak niekomu radis pracovat zo swapom ktory nie je na logickom disku sdb1 tak ho nemusis ani vyrabat, jednoducho sa pouzije fyzicky disk. rozdiel medzi sdb1 a sdb je markantny.

                    ale vzhladom na velkost daneho disku pochybujem ze by ho chcel zadavatel pouzit ako swap, skor si typnem ze ho chce pouzit na data. teda prerozdelit fyzicky disk fdiskom (a priradit aj prislusne id particie), naformatovat oddiel na ext3 alebo nejaky iny FS (hoci aj fat32 alebo ntfs) prikazom mkfs -t ext3 /dev/sdb1 a pripojit ho napriklad do /data prikazom mount /dev/sdb1 /data alebo pomocou zodpovedajuceho zaznamu v /etc/fstab. potom staci vytvorit v /data adresare pre uzivatelov a priradit im zodpovedajuce prava najme na zapis (man chown aby sme si splnili motto read the funny manual).

                    PS.: styriminusy, ja som si robil srandu z povedomia HQ ktora uz davno zabudla na hrdinske ciny trochuhoriek a ich cestu po slovenskom monopole.
                    • Re: Mount disku 02.06.2007 | 20:50
                      ----   Návštevník
                      Ono to je žurnalovací, "ale nič s ním nespravím" zápis neviem povoliť -sem som došiel , vidím ho/myslím v zozname zariadení, proste len sa točí a žere

                      Mam sda5/systém a sdb5 ext3/toto je ten, ktory nejde. Ak skusim cokolvek urobit, tak vyskočí niečo, čo nechápem - HAL, ale nedovovolí ani z konzoly

                      Vidím to tak, že je nejaká chyba v inštalácii a teraz likvidujem dáta na dvd, spravím format a začnem znova a mimochodom ďalšie chyby - ...neuspokojenému kdelibs-devel

                      Už som myslel že PC, ale ani tam nie je chyba
                      Takže len v inštalácii. Mám totiž "šiesty" zmysel, ktorý nájde chybu aj tam, kde si iní myslia že nie je....
                      • Re: Mount disku 02.06.2007 | 21:39
                        WlaSaTy   Návštevník
                        :Ono to je žurnalovací

                        áno, súborové systémy ext3, ntfs a ďalšie desiatky iných používajú technológiu žurnálov ale nás zaujíma či je možný a bezproblémový zápis v použitom OS.

                        :zápis neviem povoliť

                        priamo v oblasti prípojného bodu užívateľ obvykle nezapíše, ale správca mu môže vytvoriť podadresár ktorému upraví vlastníka, skupinu a prístupové práva.

                        :a sdb5 ext3 .. vyskočí niečo, čo nechápem - HAL
                        HAL (stanley kubrick, a space odysey 2001) je hardware abstraction layer teda vrstva ktorá sa stará o automatickú správu hardware. no a hal mohlo pomylit ze bol disk rozdelený nejak zvláštne. jediná partícia v rozšírenej oblasti, tak z tohoto sa dokáže zblázniť hocičo.

                        :Vidím to tak, že je nejaká chyba v inštalácii a teraz likvidujem dáta na dvd, spravím format a začnem znova a mimochodom ďalšie chyby - ...neuspokojenému kdelibs-devel

                        čo má s týmto problémom absencia vývojárskeho balíka?


                        :Mám totiž "šiesty" zmysel, ktorý nájde chybu aj tam, kde si iní myslia že nie je....

                        tak to by som chcel mať.

                        • Re: Mount disku 02.06.2007 | 21:53
                          ----   Návštevník
                          "tak to by som chcel mať" : rýchlo človek zistí, že to nie je vždy dobré

                          Mimochodom vložil som správne "čistý" disk z obchodu a smola

                          Inak ďakujem, veľa som sa priučil.
                          Som zvedavý, či po inštalácii to pôjde OK.


                          • Re: Mount disku 02.06.2007 | 23:46
                            WlaSaTy   Návštevník
                            :Mimochodom vložil som správne "čistý" disk z obchodu a smola
                            správne vložený "čistý" disk z obchodu neobsahuje jedinú partíciu v rozšírenej oblasti.

                            :Som zvedavý, či po inštalácii to pôjde OK.
                            aj ja. Linux má vysoko vyvinutý balíčkovací systém ktorý chýba iným pseudosystémom z redmondu. no a vďaka nemu nepotrebuje byť preinštalovaný kôli každej blbosti, teda pokiaľ ho človek úmyselne nesabotuje.

                            :rýchlo človek zistí, že to nie je vždy dobré
                            dovolím si polemizovať slovami - kto nezažije, neuverí.
                    • Re: Mount disku 02.06.2007 | 22:18
                      Avatar srigi   Používateľ
                      Hi, no sak ako vidis trocha ma zmiatol ten vyraz odkladaci priestor. Toz som si myslel, ze kce urobit swapak. Potom som si znova vsetko precital a zistil, ze four-minus kce EXT2/EXT3 disk ako odkladisko na data.
                      • Re: Mount disku 03.06.2007 | 16:47
                        ----   Návštevník
                        Po úplnej reinštalácii systém funguje ako má, ako som čakal, ako som mu povedal "tak takto to bude"

                        Trošku ma ešte trápi grafika (! podotýkam len pracovná plocha, prehliadače, open office!...........)
                        Keď som to zistil tak som skúsil hru a ona ok, vrátane opengl
                        Nech nikto nevraví, že má v sebe ovládače, pretože som musel pre 7600 inštalovať ovládač ...9755....
                        Inak sa stane: po bootovaní sa zjaví hláška !monitora! : attention - cannot play this video please change the resolution to 1280x1024 60Hz - rozumiem hláške, tak som musel zvoliť len VESA, inak to nešlo
                        okrem iného - mám philips 190P6 a on ide až do 75Hz (LCD)

                        Niečo nemám nastavené
                        Ďakujem
                        • Re: Mount disku 03.06.2007 | 17:40
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Konečne som pochopil problém "neuspokojenému kdelibs-devel". Človek ktorý dlhodobo inštaluje balíky systémom odporujúcim balíčkovaciemu systému sa skôr alebo neskôr dostane do bodu dôverne známeho z systémov ktoré nepoznajú správu balíkov starajúcu sa o konzistenciu systému. Ten bod sa volá vynútená reinštalácia. "Áno, takto to je" a preto boli vyvinuté dané systémy.

                          Mimochodom, keby operačný systém neobsahoval ovládač pre 7600, tak by nebolo možné nainštalovať ovládač 9755. Teda pokiaľ som správne pochopil že sa jedná o grafickú kartu nvidia a nie o 7600 otáčkový disk.

                          Okrem iného, LCD monitory sa zvyknú pripájať cez DVI a tým pádom je zbytočné uvažovať vyššej frekvencii. Teda pokiaľ niekto nedostal nobelovú cenu za zobrazovanie na LCD pomocou elektrónového lúča.
                          • Re: Mount disku 03.06.2007 | 19:58
                            ----   Návštevník
                            rozhodne nemá
                            LCD monitor katodovú rúru

                            Tak disk má 7200

                            • Re: Mount disku 03.06.2007 | 20:24
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Áno, lcd monitor nemá katódovú rúru a tým pádom je pre neho rýchlosť elektrónového lúča excitujúceho luminofor irelevantná.

                              A k tým otáčkam. Písal som predsa "pokiaľ som správne pochopil", tak čo keď sa malo jednať napríklad o disk ventilátora?
                              • Re: Mount disku 03.06.2007 | 20:38
                                ----   Návštevník
                                LCD je polovodič a obrazovka je elektrónka emitujúca z katódy vysokou rýchlosťou elektróny
                                potom sú tam mriežky, niektorou sa ovláda jas, inou kontrast a má elektromagnetické vychyľovanie lúča.
                                Iné obrazovky majú elektrostatické vychyľovanie

                                No ale k mandrive 2007.1 - stále sa mi nepodarilo rozchodiť poriadne grafiku. Je inštalovaná, ani jedna chyba, len asi neviem nastaviť, aby ten driver pracoval ako má. Teraz ide ako keby nebol inštalovaný. Pritom som pozeral aj či tam nie je"nv", je tam "nvidia"
                                Dokonca som mal problém: úplne biela obrazovka, len kurzor som videl a klikol som naslepo a naskočili štyri polia, ale nič ďalej nešlo len ctrl+alt+1 a tam som to nejako dostal späť
                                • Re: Mount disku 04.06.2007 | 00:44
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Horizontálna a vertikálna frekvencia je vlastne rýchlosť elektrónového lúča kresliaceho na sietnicu obrazovky. No ale ako som už viac krát spomínal, pri LCD je to irelevantné.

                                  Ohľadne ovládača grafickej karty, bez kontroly či bola inštalácia vykonaná korektne, bez potvrdenia či boli vykonané všetky poinštalačné kroky a bez výpisu z logov a konfigurácie sa dá povedať iba jedno.
                                  • Re: Mount disku 07.06.2007 | 19:15
                                    ----   Návštevník
                                    neviem prilepit log z installeru nvidia, je priliš veľký.
                                    Ako na to?
                                    (je tak na tri obrazovky - tzn. 3*5000 znakov čo dovolí fórum)
                                    Pozn:
                                    "...succesfully installed" - to asi nie
                                    • Re: Mount disku 07.06.2007 | 20:36
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      :neviem prilepit log z installeru nvidia, je priliš veľký.

                                      na svete existujú rôzne služby umožňujúce vystaviť na web súbor.
                                      • Re: Mount disku 11.06.2007 | 22:19
                                        ----   Návštevník
                                        Takto vypada xorg.conf: /GK 7600GT, ovladac 100.14.06 pre x86/

                                        # File generated by XFdrake (rev 142098)
                                        # **********************************************************************
                                        # Refer to the xorg.conf man page for details about the format of
                                        # this file.
                                        # **********************************************************************

                                        Section "ServerLayout"
                                        Identifier "layout1"
                                        Screen "screen1" 0 0
                                        InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard"
                                        InputDevice "Mouse1" "CorePointer"
                                        EndSection

                                        Section "Files"

                                        # font server independent of the X server to render fonts.
                                        # minimal fonts to allow X to run without xfs
                                        FontPath "unix/:-1"
                                        FontPath "/usr/share/fonts/misc:unscaled"
                                        EndSection

                                        Section "Module"
                                        Load "dbe" # Double-Buffering Extension
                                        Load "v4l" # Video for Linux
                                        Load "extmod"
                                        Load "type1"
                                        Load "freetype"
                                        Load "glx" # 3D layer
                                        EndSection

                                        Section "ServerFlags"

                                        #DontZap # disable <Crtl><Alt><BS> (server abort)
                                        # allows the server to start up even if the mouse does not work
                                        #DontZoom # disable <Crtl><Alt><KP_+>/<KP_-> (resolution switching)
                                        Option "allowmouseopenfail"
                                        EndSection

                                        Section "InputDevice"
                                        Identifier "Keyboard1"
                                        Driver "kbd"
                                        Option "XkbModel" "pc105"
                                        Option "XkbLayout" "sk"
                                        Option "XkbOptions" "compose:rwin"
                                        EndSection

                                        Section "InputDevice"
                                        Identifier "Mouse1"
                                        Driver "mouse"
                                        Option "Protocol" "ExplorerPS/2"
                                        Option "Device" "/dev/mouse"
                                        EndSection

                                        Section "Monitor"

                                        # Monitor preferred modeline (60.0 Hz vsync, 64.0 kHz hsync, ratio 5/4)
                                        Identifier "monitor1"
                                        VendorName "Plug'n Play"
                                        ModelName "Philips 190S"
                                        HorizSync 30.0 - 83.0
                                        VertRefresh 56.0 - 76.0
                                        ModeLine "1280x1024" 108.0 1280 1328 1440 1688 1024 1025 1028 1066 +hsync +vsync
                                        ModeLine "768x576" 50.0 768 832 846 1000 576 590 595 630
                                        ModeLine "768x576" 63.1 768 800 960 1024 576 578 590 616
                                        EndSection

                                        Section "Device"
                                        Identifier "device1"
                                        Driver "nvidia"
                                        VendorName "nVidia Corporation"
                                        BoardName "NVIDIA GeForce FX - GeForce 7950"
                                        EndSection

                                        Section "Screen"
                                        Identifier "screen1"
                                        Device "device1"
                                        Monitor "monitor1"
                                        DefaultDepth 24
                                        Option "DPMS"
                                        SubSection "Display"
                                        Depth 8
                                        Modes "1280x1024" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
                                        EndSubSection
                                        SubSection "Display"
                                        Depth 15
                                        Modes "1280x1024" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
                                        EndSubSection
                                        SubSection "Display"
                                        Depth 16
                                        Modes "1280x1024" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
                                        EndSubSection
                                        SubSection "Display"
                                        Depth 24
                                        Modes "1280x1024" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
                                        EndSubSection
                                        EndSection

                                        Section "Extensions"
                                        Option "Composite"
                                        EndSection
                                        • Re: Mount disku 12.06.2007 | 21:35
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Výborne, ešte by bolo vhodné pridať log z instalatora pre ovládače nvidia a aj log z xwindows.
                                          • Re: Mount disku 13.06.2007 | 10:04
                                            ----   Návštevník
                                            čast prva:

                                            option status:
                                            license pre-accepted : false
                                            update : false
                                            force update : false
                                            expert : false
                                            uninstall : false
                                            driver info : false
                                            precompiled interfaces : true
                                            no ncurses color : false
                                            query latest version : false
                                            OpenGL header files : true
                                            no questions : false
                                            silent : false
                                            no recursion : false
                                            no backup : false
                                            kernel module only : false
                                            sanity : false
                                            add this kernel : false
                                            no runlevel check : false
                                            no network : false
                                            no ABI note : false
                                            no RPMs : false
                                            no kernel module : false
                                            force SELinux : default
                                            no X server check : false
                                            force tls : (not specified)
                                            X install prefix : (not specified)
                                            X library install path : (not specified)
                                            X module install path : (not specified)
                                            OpenGL install prefix : (not specified)
                                            OpenGL install libdir : (not specified)
                                            utility install prefix : (not specified)
                                            utility install libdir : (not specified)
                                            doc install prefix : (not specified)
                                            kernel name : (not specified)
                                            kernel include path : (not specified)
                                            kernel source path : (not specified)
                                            kernel output path : (not specified)
                                            kernel install path : (not specified)
                                            proc mount point : /proc
                                            ui : (not specified)
                                            tmpdir : /root/tmp
                                            ftp mirror : ftp://download.nvidia.com
                                            RPM file list : (not specified)

                                            Using: nvidia-installer ncurses user interface
                                            -> License accepted.
                                            -> No precompiled kernel interface was found to match your kernel; would you li
                                            ke the installer to attempt to download a kernel interface for your kernel f
                                            rom the NVIDIA ftp site (ftp://download.nvidia.com)? (Answer: Yes)
                                            -> No matching precompiled kernel interface was found on the NVIDIA ftp site;
                                            this means that the installer will need to compile a kernel interface for
                                            your kernel.
                                            -> Performing CC sanity check with CC="cc".
                                            -> Performing CC version check with CC="cc".
                                            -> Kernel source path: '/lib/modules/2.6.17-14mdv/source'
                                            -> Kernel output path: '/lib/modules/2.6.17-14mdv/build'
                                            -> Performing rivafb check.
                                            -> Performing nvidiafb check.
                                            -> Performing Xen check.
                                            -> Cleaning kernel module build directory.
                                            executing: 'cd ./usr/src/nv; make clean'...
                                            rm -f -f nv.o nv-vm.o os-agp.o os-interface.o os-registry.o nv-i2c.o nvacpi.
                                            o nv.o nv-vm.o os-agp.o os-interface.o os-registry.o nv-i2c.o nvacpi.o nvidi
                                            a.mod.o
                                            rm -f -f build-in.o nv-linux.o *.d .*.{cmd,flags}
                                            rm -f -f nvidia.{o,ko,mod.{o,c}} nv_compiler.h *~
                                            rm -f -f stprof stprof.o symtab.h Modules.symvers
                                            rm -f -rf .tmp_versions
                                            rm -f Makefile
                                            -> Building kernel module:
                                            executing: 'cd ./usr/src/nv; make module SYSSRC=/lib/modules/2.6.17-14mdv/so
                                            urce SYSOUT=/lib/modules/2.6.17-14mdv/build'...
                                            sh ./conftest.sh "cc" "cc" /lib/modules/2.6.17-14mdv/source /lib/modules/2.6
                                            .17-14mdv/build cc_sanity_check full_output
                                            sh ./conftest.sh "cc" "cc" /lib/modules/2.6.17-14mdv/source /lib/modules/2.6
                                            .17-14mdv/build select_makefile full_output
                                            make --no-print-directory -f Makefile module

                                            NVIDIA: calling KBUILD...
                                            make CC=cc KBUILD_OUTPUT=/lib/modules/2.6.17-14mdv/build KBUILD_VERBOSE=1 -C
                                            /lib/modules/2.6.17-14mdv/source SUBDIRS=/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x
                                            86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv modules
                                            make -C /lib/modules/2.6.17-14mdv/build \
                                            KBUILD_SRC=/usr/src/linux-2.6.17-14mdv \
                                            KBUILD_EXTMOD="/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src
                                            /nv" -f /usr/src/linux-2.6.17-14mdv/Makefile modules
                                            mkdir -p /root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv/.tm
                                            p_versions
                                            rm -f /root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv/.tmp_v
                                            ersions/*
                                            • Re: Mount disku 13.06.2007 | 10:08
                                              ----   Návštevník
                                              WARNING: Symbol version dump /usr/src/linux-2.6.17-14mdv/Module.symvers
                                              is missing; modules will have no dependencies and modversions.

                                              make -f /usr/src/linux-2.6.17-14mdv/scripts/Makefile.build obj=/root/tmp/sel
                                              fgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv
                                              echo \#define NV_COMPILER \"`cc -v 2>&1 | tail -n 1`\" > /root/tmp/selfgz662
                                              1/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv/nv_compiler.h
                                              cc -Wp,-MD,/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv
                                              /.nv.o.d -nostdinc -isystem /usr/lib/gcc/i586-mandriva-linux-gnu/4.1.2/incl
                                              ude -D__KERNEL__ -Iinclude -Iinclude2 -I/usr/src/linux-2.6.17-14mdv/include
                                              -include include/linux/autoconf.h -I/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-
                                              100.14.06-pkg1/usr/src/nv -Wall -Wundef -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -
                                              fno-strict-aliasing -fno-common -O2 -fno-omit-frame-pointer -fno-optimize-si
                                              bling-calls -pipe -msoft-float -mpreferred-stack-boundary=2 -march=i686 -ffr
                                              eestanding -I/usr/src/linux-2.6.17-14mdv/include/asm-i386/mach-default -Iinc
                                              lude/asm-i386/mach-default -Wdeclaration-after-statement -Wno-pointer-sign
                                              -I/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/
                                              nv -Wall -Wimplicit -Wreturn-type -Wswitch -Wformat -Wchar-subscripts -Wpare
                                              ntheses -Wpointer-arith -Wno-multichar -Werror -O -fno-common -msoft-float -
                                              MD -Wsign-compare -Wno-cast-qual -Wno-error -D_LOOSE_KERNEL_NAMES -D__KERNEL
                                              __ -DMODULE -DNVRM -DNV_VERSION_STRING=\"100.14.06\" -UDEBUG -U_DEBUG -DNDEB
                                              UG -DNV_SIGNAL_STRUCT_RLIM -DNV_MULTIPLE_BRIDGE_AGPGART_PRESENT -DNV_PCI_GET
                                              _CLASS_PRESENT -DNV_SYSCTL_MAX_MAP_COUNT_PRESENT -DNV_PM_MESSAGE_T_PRESENT -
                                              DNV_IRQ_HANDLER_WITH_PTREGS_PRESENT -DNV_PCI_CHOOSE_STATE_PRESENT -DNV_VM_IN
                                              SERT_PAGE_PRESENT -DNV_OLD_MM_KGDB_BREAKPOINT_PRESENT -DNV_ACPI_DEVICE_OPS_M
                                              ATCH_PRESENT -DNV_REMAP_PFN_RANGE_PRESENT -DNV_CHANGE_PAGE_ATTR_PRESENT -DNV
                                              _VMAP_4_PRESENT -DMODULE -D"KBUILD_STR(s)=#s" -D"KBUILD_BASENAME=KBUILD_STR(
                                              nv)" -D"KBUILD_MODNAME=KBUILD_STR(nvidia)" -c -o /root/tmp/selfgz6621/NVIDI
                                              A-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv/nv.o /root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux
                                              -x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv/nv.c
                                              In file included from include/linux/dmapool.h:14,
                                              from include/linux/pci.h:559,
                                              from /root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/u
                                              sr/src/nv/nv-linux.h:77,
                                              from /root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/u
                                              sr/src/nv/nv.c:14:
                                              include/asm/io.h: In function ‘check_signature’:
                                              include/asm/io.h:246: warning: wrong type argument to increment
                                              cc -Wp,-MD,/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv
                                              /.nv-vm.o.d -nostdinc -isystem /usr/lib/gcc/i586-mandriva-linux-gnu/4.1.2/i
                                              nclude -D__KERNEL__ -Iinclude -Iinclude2 -I/usr/src/linux-2.6.17-14mdv/inclu
                                              de -include include/linux/autoconf.h -I/root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x
                                              86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv -Wall -Wundef -Wstrict-prototypes -Wno-trigraph
                                              s -fno-strict-aliasing -fno-common -O2 -fno-omit-frame-pointer -fno-optimize
                                              -sibling-calls -pipe -msoft-float -mpreferred-stack-boundary=2 -march=i686 -
                                              ffreestanding -I/usr/src/linux-2.6.17-14mdv/include/asm-i386/mach-default -I
                                              include/asm-i386/mach-default -Wdeclaration-after-statement -Wno-pointer-sig
                                              n -I/
                                              root/tmp/selfgz6621/NVIDIA-Linux-x86-100.14.06-pkg1/usr/src/nv -Wall -Wimpli
                                              cit -Wreturn-type -Wswitch -Wformat -Wchar-subscripts -Wparentheses -Wpointe
                                              r-arith -Wno-multichar -Werror -O -fno-common -msoft-float -MD -Wsign-compar
                                              e -Wno-cast-qual -Wno-error -D_LOOSE_KERNEL_NAMES -D__KERNEL__ -DMODULE -DNV
                                              • Re: Mount disku 13.06.2007 | 22:44
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                neda sa uploadnut ten subor na nejaky free internetovy disk? myslim ze by to bolo jednoduchsuie a prehladnejsie.
                                                • Re: Mount disku 13.06.2007 | 23:08
                                                  ----   Návštevník
                                                  Už som vytvoril web a dám sem odkazy na tie tri súbory, prípadne tam vytvorím aj pre dalsich, ak mi to dovoli priestor
                                                  • Re: Mount disku 15.06.2007 | 22:43
                                                    ----   Návštevník
                                                    Samozrejme link na ten "web" sem nejako dám

                                                    Len prišiel som pri "študovaní" chýb v mojom stroji čo sa týka Linuxu a zistil som takú vec, že moja inštalačka - DVD je na dve veci.
                                                    Získal som inú a ono to chodí - najprv som sa musel presvedčiť, preto tá odmlka

                                                    Dakujem