Java - urýchlenie štartu aplikácii

Sekcia: Konfigurácia 03.06.2007 | 04:40
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím všetkých

Pomerne často spúštam java programy. Obvikle cez príkaz napísaný v spustitelnom bash skrypte: java -jar meno programu.

Pri spúštaní sa zrejme okrem programu spúšťa aj samotné JRE.

Chcem sa spýtať čy by sa JRE nedalo načítať do RAM už pri štarte systému (alebo po prihlásení) - že by tam bežala povedzme ako "server" a spúštala soft. Urýchlil by sa tým spúštanie softu o dobu potrebnú na natiahnutie súborov z JRE z disku do RAM.

Dá sa to?

Prípadne aké iné triky sa používajú na urýchlenie štartu java aplikácii?

tomolc
tomolc
    • Re: Java - urýchlenie štartu aplikácii 03.06.2007 | 05:04
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      • Re: Java - urýchlenie štartu aplikácii 03.06.2007 | 10:18
        samopal   Návštevník
        borgcube> to su iba linky na tuning JVM, autor, pokial som spravne pochopil sa dozaduje niecoho takeho co mu preloadne JVM do pamate, aj ked nie je este ziadna java aplikacia spustena. nieco na sposob Quickstarter-a od OpenOfficu.
        • Re: Java - urýchlenie štartu aplikácii 03.06.2007 | 15:27
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Presne - niečo také mám na mysli.
          tomolc
          • Re: Java - urýchlenie štartu aplikácii 03.06.2007 | 17:10
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            problem napisat nejaku java aplikaciu (malu), ktora bude stale spustena? a mas z toho quickstarter
            • Re: Java - urýchlenie štartu aplikácii 03.06.2007 | 18:38
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              Zaujmavý nápad.
              Možeš mi sem hodiť daký kód? (Som napísal že používam java soft nie že som programátor)

              Ale zase ide o to že tie aplikácie su často grafické - naopr : jEdit, muCommander, azureus, C.a.R. Takže by sa mali načítať asi aj tie grafické knižnice nie?

              Skúšal som googleiť heslo - java speedup - ale našlo to len ako optimalizovať kompiláciu na rýchlost výslednej bineárky.

              tomolc
              tomolc