PHP nenacita cesty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.06.2007 | 15:38
beax   Návštevník
zrazu sa to stalo, nic som nemenil, posledne co som spravil bola zaloha DB cez web, odvtedy nic.
nevie najst includovane subory, no cesty som nemenil
nevie ich najst ked dam include "./nieco" ale najde ak dam include "/var/www/nieco", no to nie je prave najefektivnejsi sposob, nevie niekto poradit kde by mohla byt chyba? cesty som nemenil, ani som sa nehral s konfigurakmi PHP ani apache
    • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 15:44
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      moze byt, ze doslo k reinstallu Apache ... preto chce absolutnu a relativnu neberie ...
      • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 15:47
        beax   Návštevník
        no preinstalovaval som apache, ale islo to, bolo to ako vravim z nicoho nic, ta zaloha DB to nemohla sposobit
        • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 18:01
          WlaSaTy   Návštevník
          nemenil si niečo v konfigutáku? pri preinštalácii sa ti mohol nahodiť štandardnź konfigurák ...
          • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 18:14
            beax   Návštevník
            preinstalovaval som ho preto lebo som nieco upplne dodrbal, no potom ked som to nakonfiguroval tak ako ma, fungovalo to, no z nicoho nic, ani bez restartu to stoplo
            • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 19:28
              WlaSaTy   Návštevník
              pohoda, každý z nás už aspoň raz pokayil konfiguráciu tak že dva týdne čumel jak puk prečo to nejde :-)
              • Re: PHP nenacita cesty 29.06.2007 | 20:08
                beax   Návštevník
                no uz tyzden sa s tym trapim ten dalsi uz vydrzim :D
                ale teraz vazne, skusal som aj apt-get remove --purge a opetovne apt-get install a nepomohlo
                • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 13:28
                  beax   Návštevník
                  myslim ze uz viem v com je problem asi v include_path, no tam som nic nemenil
                  ked dam spustit php skript cez prikazovy riadok, vypise chybu ze sa subor neda nainkludovat a ze include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear'
                  vie niekto pomoct?
    • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 14:50
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      neskusal si zmenit prava toho includovaneho suboru?? Daj chmod 755 ...
      • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 16:07
        beax   Návštevník
        skusil som a nic
        Warning: require(./../include/triedy/htmlsablona.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/webzone/admin/login.php on line 30

        Fatal error: require(): Failed opening required './../include/triedy/htmlsablona.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/webzone/admin/login.php on line 30
        • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 16:21
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          mas zlu cestu k includovanemu suboru :: No such file or directory in ... :: skus namiesto ./../ pouzit ../ a skontroluj si cestu k includovanemu suboru.
          • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 16:24
            beax   Návštevník
            to iste znova, nepomohlo
            cesty som nemenil, ani skripty, ako hovorim, posledna akcia co som robil bola zaloha DB cez web, ani apache som nerestartoval ani nic
            • Re: PHP nenacita cesty 30.06.2007 | 20:14
              beax   Návštevník
              hotovo, chyba bola uplne niekde inde, v MySQL
              dakujem vsetkym za ochotu