obnovenie zavádzača na MBR

Sekcia: Ostatné 05.05.2005 | 21:38
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
Samozrejme ako inak, po preinštalovaní windowsu ako obnovim zavadzac???
    • Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:26
      otrek   Návštevník
      ja by som ti aj povedal, keby si sem napisal, aky zavadzac pouzivas, ale takto budem partizan a nic neprezradim. otrek
      • Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:33
        Martin London   Návštevník
        ja mam zavadzac LILO v MBR. Poradi si s tym Windows98, ked budem mazat Knoppix? :)
        • Re: Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:39
          otrek   Návštevník
          otazka: preco si chces mazat knoppix? to je win98 lepsi?????? to mi neide do hlavy ale to je tvoja vec. ak chces zmazat linux a chces mat iba win, tak musis nabootovat do dosu a napisat fix MBR, alebo fdisk /mbr, to si ale zisti presne ako to ma byt, som linuxak a nie win uzivatel. Ak si chces ponechat lilo, staci nabootovat linux z cd ako zachranu systemu a spustit /sbin/lilo. To je vsetko
          • Re: Re: Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:47
            q   Návštevník
            Dúfam, že po tejto svojej odpovedi sa osprchuješ, umyješ si zuby a pôjdeš sa vyspovedať samotnému Linusovi, že si toto napísal... :-)))
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:56
              otrek   Návštevník
              dakujem za uznanie :)))))) urcite to neurobim, ale otazka bola polozena dost nejednoznacne a ja som ju pochopil tak ako som pochopil. k tej spovedi: musim si umyt zuby???? otrek
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 04.05.2005 | 11:57
              Martin London   Návštevník
              Chlapi ja viem, ze sa ruham. Poviem vam to takto: Pocitac, ktory tu mam v Londyne. bol najdeny pri popolnici. Kupil som ho za 30 libier. Je to Pentium II, 300MHz, 4GB HDD,128MB RAM. Uznate sami, ze prevadzkovat na tom Knoppix, ktory zabera 2GB je trochu tazke. Navyse, v Linuxe som novy, hoci uz zvladam instalovat programy a podobne. Za par rokov sa k nemu urcite urcite vratim. Budem potrebovat nejaku tucnu knihu a dobru distribuciu. A hlavne silny stroj. Takze takto to je. Ja viem, ze Win ma zmiesany user mode s kernelom a preto je taky, aky je. No teraz mi bude viac vyhovovat. Takze tolko. Vdaka za ten MBR. Knopix, I love you, but I have to say good bye
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: obnovenie zavádzača na MBR 05.05.2005 | 16:56
                peter golis   Návštevník
                hm, knoppix. na danu masinu by som odporucil skor gento. je to potom sviznejsie ako windows. len si treba dat pozor aby clovek zapol DMA na diskoch a povypinal zbytocne omalovavatka.
                • Re: obnovenie zavádzača na 05.05.2005 | 18:16
                  Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                  Tak keby to xce niekto upresnit, tak win. zrusi bot. menu (lilo) a nemozem sa dostat do Lin. Pokial som to pochopil treba nabotovat z cd (staci aj disketa???) a spustit /sbin/lilo ???
                  • Re: Re: obnovenie zavádzača na 05.05.2005 | 21:38
                    peter golis   Návštevník
                    nabootovat z cd v rescue (zachrannom) mode, pripojit disk kde bol nainstalovany linux, prepnut sa do toho adresara a spustit lilo. riesi sa to tu aspon 2x za tyzden