ssh key

Sekcia: Konfigurácia 16.07.2007 | 01:01
eatt   Návštevník
Dobry den,
mam taky mensi problem a neviem ako ho vyriesit.. Googlil som ale moc mi to nepomohlo. Distro mam testing Debian linux. Problem je nasledovny: Pouzivam dost intenzivne ssh protokol, donedavna islo vsetko bez problemov. V pohode sa mi dalo pripajat na ine masiny, ale prednedavnom som rozbehaval mplayer a odvtedy sa vela toho zmenilo :). Zacali mi blbnut Xka, to som vyriesil ale stale mam problem s ssh. Ked sa chcem pripojit na masinu vyhdzuje mi nasledovnu hlasku:

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
@ WARNING: REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED! @
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
IT IS POSSIBLE THAT SOMEONE IS DOING SOMETHING NASTY!
Someone could be eavesdropping on you right now (man-in-the-middle attack)!
It is also possible that the RSA host key has just been changed.
The fingerprint for the RSA key sent by the remote host is
8c:6e:ac:e6:b2:ea:09:b3:d7:42:a0:41:e5:a4:e9:cc.
Please contact your system administrator.
Add correct host key in /root/.ssh/known_hosts to get rid of this message.
Offending key in /root/.ssh/known_hosts:1
RSA host key for masina has changed and you have requested strict checking.
Host key verification failed.

mohol by mi s tymto problemom prosim niekto pomoct.. inak nechapem ako cely beh systemu mohol ovplivnit Mplayer :))
    • Re: ssh key 16.07.2007 | 01:02
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      zmaz prvy riadok v /root/.ssh/known_hosts
      Debian. apt-get into it…
      • Re: ssh key 16.07.2007 | 01:06
        eatt   Návštevník
        jojo, vymazal som uz /root/.ssh/known_hosts a ide to :) takze pohoda, dik moc
    • Re: ssh key 16.07.2007 | 01:27
      Avatar norman hawks Debian, Ubuntu, RHEL, CentOS  Používateľ
      Radšej nez bezhlavo mazať, zamyslel by som sa, či je v poriadku, že sa pre daný stroj zmenil host-key (napr. reinštalácia ssh bez zálohovania host-key, vynútené pregenerovanie host-key, zmena IP adresy stroja (pod IP adresou predchádzajúceho sa nachádza iný server, atď.), keďže podstata toho hlásenia spočíva v tom, že vzdialený stroj posiela inú identifikáciu, ako je tá, ktorú máš uloženú.
    • Re: ssh key 16.07.2007 | 01:30
      Avatar norman hawks Debian, Ubuntu, RHEL, CentOS  Používateľ
      Radšej nez bezhlavo mazať, zamyslel by som sa, či je v poriadku, že sa pre daný stroj zmenil host-key (napr. reinštalácia ssh bez zálohovania host-key, vynútené pregenerovanie host-key, zmena IP adresy stroja (pod IP adresou predchádzajúceho sa nachádza iný server, atď.), keďže podstata toho hlásenia spočíva v tom, že vzdialený stroj posiela inú identifikáciu, ako je tá, ktorú máš uloženú.