Emulatory určené pre Windowsacke hry
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
- zadarmo
- iba na windowsacke hry
taky neexistuje pokial viemwine je zamerany hlavne na aplikacie
Tak to máš pravdu, emuluje sa totižto hardware a nie software. Na výber je množstvo emulátorov ktoré majú žiaľ mizerný výkon (bochs, plex86), poprípade virtualizátorov s relatívne dostatočným výkonom (vmware, qemu) alebo špeciálnych virtualizátorov (kvm). Smola je že v prípade emulátora PC, poprípade virtualizátora moc nefunguje akcelerácia grafiky a navyše vyžadujú mať nainštalovaný operačný systém. Ale ako si spomínal tak existuje aj možnosť používať Windowsieho aplikačného rozhrania aj pod Linuxom, napríklad cez Wine alebo jeho sesterský projekt určený na hry (cedega). Samozrejmosťou je že tieto vrstvy nezaručujú 100% kompatibilitu s herným systémom ale pre človeka ktorý má tak veľa hier zakúpených je pár korún za OS skutočne to najmenej.
PS.: balík cedega sa podľa licencie inštaluje zdarma cez CVS alebo za peniaze (aj s podporou) z balíka.