Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: Singularity úda. 13.03.2008 | 16:35
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Presne tak, dni všemocnosti Microsoftu sa pomaly ale isto končia. Vďaka EU, Slovensko by na to nikdy nenabralo odvahu. Slovensko ale vždy zaostáva a tak sa tu zahniezďujú projekty ako Microsoft student ... a podobné systémy.
Kedy ľudia začnú používať open source formáty ?
Podľa môjho názoru 1)
vtedy, keď na open source formáty prejdú štátne a samosprávne inštitúcie, keď na ich webstránkach sa bude dať stiahnuť .pdf, alebo .odt dokument, alebo aspoň aj .pdf, .odt, .docx dokument. Pri komunikácií s úradmi je totiž dôležité, aby úradníčky so svojimi obmedzenými schopnosťami (čo je to operačný systém ?) boli schopné otvoriť dokumenty ktoré im občania posielajú a to jediným dvojitým poklikaním :-) .
2) Keď opensource programy nebudú oveľa náročnejšie na systémové prostriedky ako closedsource. Predsalen pri prehľadávaní desiatok rozbordelizovaných dokumentov na disku je čas otvárania dôležitý a keď MS Office nabehne s novým počítačom za 0,3s a s 10 ročným za 2s a Openoffice s novým počítačom za 15s a s 10 ročným za 33s, dáva to opensource riešeniu ranu pod pás.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
6 - 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB