Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: Singularity úda. 14.03.2008 | 16:13
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
0,3 sekundy je údaj odoka, ale moc sa nemýlim

Asi beží na pozadí, to je možné. Ide o to, či je podstatný čas nábehu systému alebo jednej aplikácie. To je veľmi závislé od konkrétneho prípadu. Na notebooku kde človek textový procesor zapne raz do mesiaca a v podstate na ňom zapína len iné aplikácie by som asi preferoval rýchlosť štartu systému. Pokiaľ však máš bordel v textových dokumentoch a otváraním pokus-omyl hľadáš v kope 20 dokumentov, tak potom už na čas spúšťania aplikácie pozerať budeš. A v tomto je MSOffice určite lepší.
Čo sa týka stability, oba sú podľa mňa dosť stabilné, Openoffice 1.1. mi padal, ale bolo to vinou RAMky (druhá vec je, že aplikáciou ktorá na tú chybu bola citlivá bol práve Openoffice). A tu mi OOo strašne pomohol v identifikácií chyby v RAM, pretože s jeho pomocou som bol schopný tú chybu umelo vyvolať a lokalizovať. MS Office moc nepoužívam keď nemusím, tak mi ani moc nepadá :-) .
Veľkosť inštalácie MSOffice je asi polovičná oproti Openoffice. Keď prídem domov, tak sa na to môžem pozrieť o koľko je väčšia. Je to práve tým, že Openoffice obsahuje zbytočnosti ako databázu a podobne, čo asi odinštalujem.
Systémová náročnosť na procesor je viditeľná v odozve na otváranie jednotlivých menu. keď prídem domov, môžem sa pozrieť koľko to žerie % CPU a porovnať s MSOffice.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
8 * 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB