Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: Ministerstvo financií Slovenskej republiky + ODF 16.04.2008 | 21:32
Martin   Návštevník
Upresním - list sa týkal zatiaľ iba nemožnosti pozrieť si katastrálne mapy v inom prehliadači ako IE. Pokiaľ ide o ODF, tak v hlave práve skladám nejaké vhodné vety, ktorými by som presne, jasne a stručne vystihol podstatu problému. A možno na to pôjdem aj z úplne inej strany, podrobnosti si zatiaľ nechám pre seba.

A či sa tým Protimonopolný úrad bude zaoberať, to sa uvidí, ale nejakú odpoveď na môj doporučený list mi bude musieť poslať, podľa toho pouvažujem ako ďalej. Ale ak má naozaj plniť ten účel, na aký bol zriadený, tzn. potláčanie monopolu a podporu serióznej hospodárskej súťaže, tak ma nebude môcť len tak odpinkať.

Pokladám ešte za potrebné uviesť jednu vec - ako je možné, že vláda, ktorá od začiatku tvrdí, ako bude bojovať proti monopolom, je v oblasti softvéru totálne závislá od monopolu jediného dodávateľa a platí zaň ceny, aké si diktuje ten monopolný dodávateľ? Aká to je hospodárska súťaž a aké sú to výberové konania na dodávku technológií, keď vláda možno síce vyberá od viacerých predajcov, ale každý z nich ponúka iba jeden produkt, aj to presne ten istý ako konkurencia?Aj toto by sa malo riešiť.
16 / 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB