Ahoj. dakujem za radu. skusal som aj navod. ten som zavrhol hned, este ako som sa sam na zaciatku pokusal to rozbehat, pretoze to nefungovalo. potesil som sa preto novemu "tu" navodu. no ako som sa cez neho dostaval, tak jednoducho asi som naozaj este len zaciatocnik, pretoze pri kroku, ze vlozte nasedujuci kod do suboru mi to vypisalo chybu "incompatible stripping characters and condition" a ked som to dal priamo do terminalu :( skoda hovorit. teraz naozaj neviem, ci nejako zle chapem ten navod, alebo ci je tam este nejaka zakladna vec, co som este nespravil, alebo nepochopil. mozno je to verziou ubuntu, ze tu to funguje inak ako v spominanych. staticku IP adresu som si vyhradil v routeri pre oba pocitace. hmmm pozeral som aj bod cislo dva, ale nedospel som k niecomu co by fungovalo aj u mna... ty si s tou sietou mas skusenosti? ty si to ako nastavoval? pretoze tieto navody su sice podobne, ale nie su rovnake. preto sa ani moc necudujem, ze to u mna nefunguje tak ako pisu.... prosim, ak s tym mas skusenosti a vies mi presne povedat ze co a ako mam spravit, tak ti dakujem za radu.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu.
Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web.
Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia.
Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte:
https://commonvoice.mozilla.org/sk/about
Často kladené otázky:
https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky.
Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu
https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.