Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: Vyšlo nové Ubuntu 10.10 + Kubuntu 10.10 + Edubuntu 10.10 12.10.2010 | 12:58
Spendlik   Návštevník
Som úplný nováčik vo svete linux-u. Do rúk sa mi dostal HP Mini 210 a rozhodol som sa pre najnovšie Kubuntu 10.10.
Inštalácia Netbook má od výroby rozdelený disk na tri partície - system, HP Tools a HP Recovery. Chcel som nainštalovať kubuntu na system s tým, že ostatné dve partície ostanú tak ako sú. Žiaľ, pri nainštalovaní sa netbook neustále snažil obnoviť windows (pomocou Recovery partície). Takže nakoniec padlo rozhodnutie a celý disk je teraz jedna partícia s linuxom.
Spustenie Rýchlosť načítania je určite vyššia ako pri Win7 Starter. Moje problémy nastali pri Wi-fi, kde som zabudol heslo do siete :) (nakoniec som si ale spomenul).
Užívanie Zbežne som pobehal systém a rozhodol som sa nainštalovať miesto natívneho internetového prehliadača Chrome (nakoľko ho používam na ďalších dvoch počítačoch a spoločne ich synchronizujem). Tu nastal zatiaľ môj najväčší a dosť závažný problém. Zobrazovanie stránok je neskutočne pomalé (Google.sk sa načíta tak do 15 sekúnd) - tak ako aj v Rekonq tak aj v Chrome (Chrome je ale ešte pomalší). Chcel som nainštalovať aj Dropbox, no keď začal sťahovať potrebnú inštaláciu samotný Dropbox inštalátor tak som ho asi po 15 minútach vypol, lebo sa pri sťahovaní dostal asi tak po 6%. Zatiaľ si tak trochu nadávam, že som sa do toho dal...nie som veľmi spokojný, no verím v to, že sa mi tento problém podarí vyriešiť.
8 - 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB