Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: otocenie obrazu z webky 18.05.2011 | 16:50
WlaSaTy   Návštevník
Pokiaľ bola tá predchádzajúca webka tiež otočená hore nohami, tak ju asi už niekto reportoval autorovi alebo správcovi ovládača uvcvideo, respektíve knižnice video4linux. Ale, to by malo byť relatívne jedno keďže nastavovátka pre kameru to prestavia. Ale, ako sa k tomu postavilo skype ktoré neviem či už konečne prestalo používať V4L verzie 1, tak to je zjavné. Dosť je otázka ako to bude s tým programom do budúcnosti. Posledná linuxová verzia vyšla niekedy okolo marca alebo apríla, a teraz v marci ho kúpil Microsoft.

Takže je dosť možné že jednoducho nedorobia funkcionalitu ktorá v tom programe chýba od začiatku. Išli by proti svojmu OS.

Ale, rovvnako možné je, že niekto z Linuxákov dorobí podporu pre tvoju aktuálnu webku tak aby bol jej obraz otočený sám a korektne. Jediný problém vidím v tom, že názov tvojho notebooku som našiel len a len na slovenských obchodoch. Takže sa jedná asi len o nejakú upravenú verziu pre maličký slovenský trh, tak ako to bolo v prípade Toshiby ktorá v bývalom československu testovala trh s Tegrou.

V tomto prípade by som silno odporučil prejsť na iný videotelefón. Predsa len, človek nikdy nevie čo všetko pochová MS. Tak ako už X-krát pochoval. Krátkodobé riešenie s vyskúšaním skompilovaných vývojárskych verzií bude asi nehospodárne. Ďalší čierny bod pre proprietárne technológie.

PS.: odhadujem, že vývoj skype pre Linux zamrzne a postupom času nebude vedieť komunikovať s novšími verziami. A tak sa jeho linuxová vetva pochová.
81 / 9 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB