Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: Pozor - dôležitá kampaň FSF proti Microsoft security boot UEFI 18.10.2011 | 02:16
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
We, the undersigned, urge all computer makers implementing UEFI's so-called "Secure Boot" to do it in a way that allows free software operating systems to be installed. To respect user freedom and truly protect user security, manufacturers must either allow computer owners to disable the boot restrictions, or provide a sure-fire way for them to install and run a free software operating system of their choice. We commit that we will neither purchase nor recommend computers that strip users of this critical freedom, and we will actively urge people in our communities to avoid such jailed systems.

V tomto výňatku vidím vety o užívateľskej slobode o tom aby výrobcovia nedávali do bootu reštrikcie, aby mal človek slobodnú ruku pri výbere systému o slobode a aby "neväznili" systém. Myslím si že až na ten MS je tam všetko o čom Edo písal a my všetci predsa vieme že ide o MS :)

Mne osobne sú takéto kampane sympatické, aspoň sa občas niekto dozvie, že užívatelia majú radi slobodu. Samozrejme volenie peňaženkou a lámanie systémov má tiež niečo do seba :)
Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
36 / 9 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB