Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: inštalácia AMD grafiky 08.08.2012 | 21:22
Avatar vojto   Používateľ
Možno bude problém v tom, že návod písaný pre distribúciu Ubuntu verzie 12.04 sa snažíš aplikovať na Debian verzie ???. Oni sú síce ako príbuzný, to je pravda, ale predsa sú to rôzne distribúcie a jednotlivé knižnice sa môžu líšiť (tvoria chrbticu celého systému). Ak sa budeš snažiť do systému s chrbticou pre výšku 2m pridať kosť (knižnicu) určenú pre chrbticu výšky 1,95m, nepôjde to. Netuším, aké máš znalosti z linuxu, ale ak sa považuješ len za mierne pokročilého, tak aj pre teba v takýchto prípadoch inštalovania balíčkov platí "Stick to the distribution& it's version" - Sleduj návody pre TVOJU distribúciu a TVOJU verziu distribúcie.

To že si môžem dovoliť na svojej distribúcii inštalovať v podstate akýkoľvek balíček neznamená, že to bude fungovať každému s akoukoľvek distribúciou. Vždy sú tam totiž spomenuté nezrovnalosti, cez ktoré sa bez hackovania užívateľ nedostane.
Nie je to nefair. Je to tak. Linux komunita dáva na výber. Každý má na výber pri distribúcii aj pri jej používaní. Keby som bol na tvojom mieste, vyberiem si postup, ktorý je vhodný pre mňa. T.j. package manager, ako píše johnny "Správca balíčkov v linux distribúciách tam nie je len tak pre nič za nič". V Debiane sa volá synaptic. Good luck!
12 / 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB