Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: preco existuje take mnozstvo inych distribucii 11.09.2012 | 13:40
Viktor   Návštevník
Modelová (optimistická) situácia:

Gymnázium potrebuje do vedeckých informačných učební (4x učebne po 25 PC) niečo, čo je jednoduché na správu, bez vírusov. Tak im nejaký študentík spraví ubunťácky fork, v ktorom budú predinštalované výučbové programy na merania a fyziku a matiku a pod., a len sa to nainštaluje na každý komp zvlásť.. Nerozmýšlajme teraz nad server <-> tenký klient logikou.

Alebo niekto vytvorí distribúciu, ktorú potom následne ponúka pre internetové kaviarne. Je okresaná, prednastavená, obsahuje monitoringy siete..

Teda.. Predovšetkým si myslím že kopa distribúcií je určených pre lokálny "trh" a sú bližšie špecifikované na konkrétnu problematiku.. Ak nepočítame deti, ktoré potrebujú prispievať do linuxovej komunity tým, že ju budú viac trieštiť robením si vlastných upravených distribúcií, miesto toho aby ten čas a energiu vrazili už do niečoho existujúceho a majoritného. Tu ide o egotrip, nie o reálny výsledok.

Čo čakať od spoločnosti, kde jedinec chce byť vždy ten najlepší, najsilnejší, kde si zaplavený egotripom na každom kroku a komunitná aktivita, súdržnosť a spolupatričnosť sú degradované pod úroveň "sily" jednotlivca?
35 / 7 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB