Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: aku knihu z C++ 04.01.2014 | 01:22
Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ

C++ je pomerne zložitý jazyk a ak človek predtým neprogramoval, môže byť preňho problém pochopiť jeho silu a využiť jeho prednosti.


Odporúčal by som začať s niečim jednoduchším, napríklad naučiť sa skriptovať, tj Python, Perl alebo Ruby.


Pascal je podľa mňa vhodný tak akurát na výučbu základov algoritmizácie, takže si myslím, že sa oplatí prejsť si aj tým. Učiť sa algoritmizáciu v jazykoch typu C/C++ je strašné, pretože človek viac bojuje s jazykom, ako s algoritmom. Prechod na silnejší programovací jazyk je potom omnoho menej bolestný, rýchlejší a jednoduchší.


Čo sa týka učenia sa C++, odporúčam učiť sa na príkladoch a programovať si triviálne programčeky. Opakujem: triviálne, primitívne. Na každú vlastnosť jazyka napísať zopár rôznych programčekov. Teoretická stránka jazyka je tiež veľmi dôležitá, ale netreba sa veľmi hrabať v knihách, radšej si to naprogramovať a vyskúšať, čo to znamená v praxi. S frameworkami typu Qt neodporúčam začínať, sú to robustné príšery a začiatočníka to len zmätie.


Ďalšia vec, treba sa konečne naučiť vyhľadávať tie správne informácie pomocou Googlu. Taktiež sa naučiť používať referenčné príručky.

8 * 9 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB