Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Testovanie nasadenia Open source softvéru vo verejnej správe v SR 28.01.2016 | 22:15
Slavomir   Návštevník

Určite sa to bude dať stíhať popri normálnej robote. Byť členom tzv. pracovnej skupiny/podskupiny, znamená prakticky len robiť politikom (resp. vysokopostaveným úradníkom vo vláde) odborného poradcu. Nie je to často: myslím že častejšie ako 4x do roka to nebude (teda 4x do roka sa stretnete na ministerstve). Doma môžeš povedzme vypracovať nejaký návrh na pár strán (to je tak maximálne robota na doma).

 

V rámci pracovnej skupiny bude ministerstvo zaujímať hlavne naozaj praktický a reálny a naozaj realizovateľný návrh, ako v praxi realizovať Open Source softvér v praxi vo verejnej správe.

Dôležité je aj to, aby išlo o čo najlacnejšie a (najtransparentnejšie riešenie) - napr. údajne najväčší problém je to, že nie všetci informatici sú v Linuxe úplne doma a treba zaškoliť informatikov, čo bude štát tiež stáť nejaké výdavky ale stále omnoho menej ako Windows. (ale veď to je najmenej - malinký problém)

 

Ak máš záujem byť v pracovnej skupine, tak ja ti môžem pomôcť toľko, že kontaktujem ministerstvo a opýtam sa, či by boli ochotný prijať ďalších odborníkov do pracovnej skupiny. Ak povedia, že áno, tak potom by si mohol napísať ministerstvu, že chceš byť súčasťou pracovnej skupiny a snáď sa aj staneš.

 

Inak len pre informáciu, v pracovnej podskupine je hierarchicky najvyššie štátna tajomníčka (je hneď po ministrovi)

8 + 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB