Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Linux Mint Rosa - distribúcia pre bežného používateľa 13.02.2016 | 23:54
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Ono to je na flame, ale ako dlhoročný používateľ Debianu ťa chápem :) Hoci sám používam svoju upravenú Debian/antiX distribúciu.

Čo ťa v budúcnosti asi čaká, že niektoré uzatvorené veci ti nepôjdu na ranu, pretože Debian vyznáva líniu slobodného softvéru. Všetko je zas dobre zdokumentované a nieje problém to dodatočne vyriešiť.

niektore distra su na figu drevenu

Toto nieje pravda, tie problémy čo si opísal mohli vzniknúť aj tvojou neznalosťou. Mrznutie môže vzniknúť kombináciou ovládača a HW, najskôr ovládača grafickej karty.

Čo sa týka vytvárania užívateľov v Linuxe sú presné práva čo kto môže, to nieje WIN kde hocičo rozbiješ na počkanie, chyba bola možno v nedostatočných oprávneniach.

Kubuntu s KDE prechádza ťažkou zmenou, to je na dlhšiu debatu.

Fedora a Sabayon zas ponúkajú najnovší vývoj v linuxovom prostredí čo znamená, že občas niečo rozbijú a nedoporučoval by som ich nováčikovi.

Osobne som rád, že hoci si s Linuxom mesiac, tak si si dokázal vyriešiť veci ktoré ťa trápili. Ono zatiaľ neexistuje systém ktorý by všetko vyriešil sám, vrátene MS Windows, keď to šľape, tak je to v pohode, ale všade nájdeš problémy.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
8 * 3 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB