Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Moja spoved lammera :-) 28.01.2009 | 20:05
Avatar Samael   Používateľ

Slovo dátová šírka je bežne použivané a možno ním popísať architektúru CPU. Pekné ,že si napísal článok ,ale skor by spom uvítal niečo iné. Mohol si napríklad konkretne napísať v čom sa mýlim (v tomto článku som nič konkretne nenašiel).Inak výrokom Pre toho človeka by som dodal len toľko, že ak si mysli, že má čisto 64 bitový procesor len preto lebo má quadcore alebo niečo podobné od AMD a na tom napísané veľkými písmenami 64, tak sa mýli. WTF asi by som ti mal napísať skutočný príspevok o CPU. Doma pracujem na Dual Core ale to neznanemá ,že je 64 bit. To si si naozaj myslel,že si myslím že viacjadrové procesory musia byť zákonite 64 bit?
Tiež poradím peknú a hlavne poučnú knihu - Juraj Štefanovič - Základy Operačných Systémov
Skor si mohol objasniť problematiku hyperthreadingu ,to je zaujímava téma. Hyperthreading je tu už nejakých tých pár rokov a mohol si písať o jeho nasadení do viacprocesorových CPU. Poznámka ventyla bola správna o L1 cache pri 486.Mal som tú čest s 286 , 386 a 486. A k mojemu odstavčeku bol venovaný len jednoduchému vysvetleniu 32/64 bit (tzv.po lopate). Pre istotu ešte raz viacprocesorový systém či CPU nemusí byť nutne 64 bit!(Trápna poznámka - Mimochodom dosky na osadenie viacerých dosiek si pamatám ,že boli ku kupe už pri AMD Duronoch). Mám ešte pár vecí - rozumieš tomu čo si písal ? Budú rozumieť tomu všetci usery ,nie len tí advanced?
Odpovedz si sám. (osobne sa snažím písať v takých rovinách ,aby tomu rozumel každý). Nemám nič proti tebe ,ale obhajujem si svoj česť , mimochodom možeme kludne pokecať na temu CPU ,aspon si hned overíme kto je lama :-).Pošli mi icq , mám na teba pár veci.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and Im not sure about the former.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Albert Einstein

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and Im not sure about the former. ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ Albert Einstein
3 + 7 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB