Správcovia projektu GRUB vydali celkovo 117 opráv kódu
Matematik Claus Peter Schnorr a jeho teória, ktorá môže ohroziť šifrovací systém RSA.
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Čavko, tak môžeš si pozrieť aj tento článok, nainštaluj si Ubuntu Touch, dá sa nájsť návod na youtube alebo iných stránkach https://linuxos.sk/forum/23268/
Pokiaľ viem, tak nie je žiaden problém v tom, aby sa dalo prepínať medzi dvoma operačnými systémami, asi je to tak aj v predvolenom nastavení.
Ale ak máš Ubuntu Touch nepotrebuješ Android, s Androidovým virtuálnym operačným systémom (=emulátorom) spusteným v Ubuntu Touch myslím spustíš všetko čo je pre android.
Niečo o emulátoroch všeobecne je aj tu, podobné veci patrí aj pre emulátor androidu http://linuxos.sk/forum/23324/
Podľa mňa virtuálny operačný systém nie je problém používať trvalo, dlhodobo, a zaťažuje RAM a procesory o niečo menej akoby mali byť spustené dve reálne operačné systémy na jednom zariadení.
A ešte jeden link https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Android_emulation_software
Ak napíšeš na to niejaký článok ako ti to išlo budem rád - to by som bol veľmi zvedavý :)