Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: UbuntuQT 21.07.2016 | 16:05
WlaSaTy   Návštevník

Mne to vyšlo (AMD64) s problémami:

  1. Návod je nekompletný, má to aj v popise. Chýbal tam jeden balík LXQT.
  2. Nevytvorilo to záznam prostredia na výber pri prihlásení, musel som si ho vytvoriť.
  3. Štart korektne nefunguje ak bola inštalácia z Mini ISO a bolo pridané len jedno prostredie LXQT (aj s predchádzajúcimi bodmi). Muselo to mať doinštalované ešte jedno prostredie. Majú neodladené referencie medzi balíkmi. Neviem či to nenahodilo ubuntu minimal, ale nepátral som po tom.
  4. LXQT mi nereagovalo na zmenu grafického rozlíšenia, zrejme chyba podpory detekcie xinerama. To je dosť problém v čase notebookov čo sa pripájajú na kadejaké externé monitory.
Ak si spomínam, tak chyby sa v LXDE už dávno neriešia, a ani nebudú. Pričom LXQT má ešte detské chyby. To je škoda, keďže z rodiny klonov Ubuntu majú LXDE a LXQT najmenšie nároky na RAM (KVM VM, grafické sedenie s jedným terminálom v ktorom je spustený htop):

  1. LXDE: 200M
  2. LXQT: 210M
  3. XFCE: 300M

Na prvý pohľad sa to zdá ako 50% rozdiel medzi Lubuntu a Xubuntu, ale tých 100M RAM už v dnešnej dobe zaváži len pri stroji ktorý nie je vhodný ani na prečítanie internetových novín. Samotné LXDE je žiaľ OUT, LXQT ešte nie je BFU friendly. Ale XFCE je stabilné a rokmi preverené.

Takže LXQT má pred sebou dlhú cestu, veľmi dlhú. Ten názor však nemám kôli použitej nosnej distribúcii Ubuntu.

11 - 8 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB