Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Dnes bol vydaný antiX17 alfa2 21.03.2017 | 18:32
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

antiX je defaultne už teraz IceWM, neviem ako som prispel svojimi pindami do komunity, ale už to tak je. Sedemnástku práve ťahám, tak uvidím čo sa deje aktuálne.

Témy light window manažérov sú bohužiaľ, pre niekoho našťastie stále s pôvodným fejsom s pred viac ako pätnásť rokov. Výhoda týchto Light WM, je ži veľmi ľahko a priamočiaro spravíš vlastnú tému. Sám mám svoju vlastnú a viac menej odporúčam si spraviť svoju, hlavne pre tých čo trávia pri kompe veľa času. Spravíš to raz a máš to na furt. Rovnako odporúčam si prostredie nastaviť aby sa správalo ako užívateľ chce, tu myslím hlavne na efektívnosť klávesových skratiek a správanie sa okien.

XFCE a LXxx sa hoci uvádzajú medzi light WM, ale ono to už nieje tak úplne pravda. Už viac stavajú na nejakých nadstavbách a veci sú viac zviazané. Na tom samozrejme nieje nič zlé, ono to pre užívateľov ktorí nechcú riešiť rôzne komponenty desktopu vlastnou cestou veľmi príjemné.

antiX stavia na viacerých light WM a naozaj to defaultne zaprasí menu zbytočnými nastaveniami a preto to riešim svojim LegacyIce, ktoré toto všetko z antiXu odstráni.

Určite keby som si spravil čas, spísal dôvody a tlačil na Anticapitalistu, tak by som si to možno aj presadil, ale príde mi to tak jednoduché odstrániť, teda nie ja, ale už to robí samo LegacyIce ktoré mi všetky pre mňa nepodstatné veci zmaže, že to nepokladám za dôležité.

Kedysi som sľúbil aj svetlú tému, ale to by zas musel tlačiť niekto na mňa že to chce.

Čo pokladám za úžasné v IceWM, tak podľa môjho názoru si podľa návodu spraví vlastnú tému aj bežný neprogramátor, čo v XFCE napríklad (podľa mňa) nespraví. Samotný návod sa zmestil na jednu krátku stránku.

Čo je výhoda pre nadšencov, tak MX komunita je živšia vďaka rýchlemu preberaní nápadov od užívateľov. Kto má rád XFCE, tak určite je to správna voľba. No a bezesporu už nič iné na začiatok s Linuxom neodporúčam. Nie žeby to nebolo aj pre pokročilých užívateľov, ale je to proste pre ľudí ktorých tak moc nezaujíma čo je pod kapotou WM a to viem so skúsenosti, že podobné prostredia používajú aj hackri ktorí riešia úplne iné veci ako WM.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
24 / 8 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB