Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Greenie Linux 18.04 08.04.2018 | 13:02
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

ahoj. krásny komentár, veľmi rád sa vyjadrím :)

zameranie: každý systém má niečo do seba. Greenie napríklad vždy začína vyhodením vecí, ktoré nie sú potrebné. Napríklad vieš, koľko písiem pre Kambodžu či inú pre nás exotickú destináciu je v predvolenej inštalácií? pár úprav a aj po pridaní softvéru, čo chcem, bude ISO obraz možno i o 500MB menší.

Každý používa niečo iné a tak je vždy dobré hľadať dobrý kompromis. Program, ktorý využije 20 percent ľudí sa podľa mňa hodí vtedy, keď ostatným neprekáža a špeciálne nezahlcuje. Dobrý príklad je napríklad Synaptic, ktorý v default inštalácií chcem.

Pokiaľ ide o toľko spomínané systemd - tam nebudem robiť zmeny. Kto chce systém bez SystemD a niesť s tým všetky klady i zápory, ten sa do systému vyzná a vyberie si jednu z distribúcií pre pokročilejších používateľov. Osobne nevidím dôvod, prečo by mal niekto naučený na Gentoo prechádzať na celkom iný systém. Ak ale niekto prejde z Windows na systém, ktorý jednoducho funguje a má výhody linuxových systémov, tak prečo nie?

LiveCD: čo robiť, keď nie je internet a treba malý program? Dá sa napriamo a vyriešené. Napríklad mňa štve, keď pracujem na notebooku, kde nie je plne podporovaná wifi karta. Ako ju doinštalovať je niekedy fakt náročné. A riešenie fakt jednoduché. LiveCD má milión použití a uvažujem, aké programy by tam boli fakt užitočné.

Zvyšok: Prehliadač internetu je najdôležitejší program, aspoň ja mám taký pocit. Súčasťou bude (pravdepodobne) FF a Chromium. Miniprehliadače nejdem dávať, na 64bit systémoch nemajú veľmi uplatnenie. Skôr keby som robil systém pre staršie PC.

Kto chce vymeniť systemd za alternatívu, môže si to urobiť, ak sa do toho vyzná. alebo si vybrať iný systém, ako som už spomínal. rád by som vedel tvoj i názor ostatných na dvojpanelový commander. aký vybrať? tuxcmd? doublecmd čo si spomínal ty? gnome-commander? krusader (čo by mi tam trochu knižnicami nesedel) ?

6 + 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB