Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Namakaný deň 2018 07.05.2018 | 10:45
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Edit: upravená URL

Veľmi zaujímavá akcia, akurát v stredu nemôžem :(

Len taká offtopic otázka. Chcel by som také malé zariadenie pripojené na wifi s diaplayom. V podstate by som tam chcel jednoduchý OS (RTOS alebo niečo podobné) s programom vo flash, ktorý by sa akurát pripojil na wifi, stiahol by binárku a spustil ju priamo z RAM, takže by vzniklo nebricknuteľné zariadenie, ktoré nemusím ďalej pripájať k notebooku. Účel zariadenia - zobrazovanie rôznych údajov - aktuálne správy, počasie, cena kryptomien, upozornenia ... (také niečo ako v prílohe, zdroj)

Teda hľadám mikrokontrolér s veľkou RAM, von neumanovou architektúrou a wifi rovno na vývojovej doske. Poškuľoval som trochu po mikrokontroléroch rodiny STM, ale tie majú (okrem najnižších modelov) harvardskú architektúru. Ďalej je tu ESP32, ale 512kB sa mi zdá na dáta a program trochu málo a hlavne si nie som istý, či je možné kód normálne spustiť z SRAM.

Ďalej by som rád použil pekný energetický nenáročný display, ale keď som videl ceny za sharp memory LCD (inak tie potvory odrážajú 50% svetla, čo je lepšie než e-ink), tak som radšej kúpil klasický TFT. Napájanie z baterky by bolo určite pekné, ale to som asi vzdal. Ešte otázka teda kúpil som paralelný display so 16 dátovými vodičmi a nie som si istý, dá sa to pripojiť na SPI cez 16-bitový posuvný register?

5 + 9 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB