Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Automaticke pripojenie BT zvukoveho zariadenia 29.10.2018 | 18:41
WlaSaTy   Návštevník

Ahoj. Teraz som vytiahol BT slúchadlá, spároval ich s notebookom (Ubuntu 16.04.5), otvoril som si nastavenia zvuku, prepol som si výstup zvuku na tie BT slúchadlá, vypol som BT a zapol. Zvuk sa podľa očakávaní prepol najprv na BT slúchadlá. Potom po vypnutí BT na interné repráky. A nakoniec po znovu zapnutí BT sa zvuk sám prepol na tie BT slúchardá.

Síce nemám možnosť nastaviť preferovaný výstup, ale systém si pamätá posledne použitý výstup a na ten prepne ako na preferovaný. To môže byť trošku problém ak máš tých externých preferovaných zvukoviek (HDMI, BT, USB slúchadlá) viacej.

Ja by som bol zas nerád keby mi systém fungoval tak, že bude preferovať posledne pripojenú zvukovku tak ako to ževraj robí napr. Windows. Dosť mi vadí keď niekto zo susedov príde o druhej nad ránom z krčmy, a ide si ešte skontrolovať ksichtoknihu na notabúku lebo smradfón má vymlátenú baterku. A notabúk má voľajako prepojené audio s veľkými reprákmi. Ten gong, a následné zvonenie zbytočných ale zmeškaných správ je otravný aj cez niekoľko stien.

40 / 5 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB