Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Nokia 7 Plus posiela dáta do Číny 27.03 | 10:05
WlaSaTy   Návštevník

Neboj, nabudúce tam nechajú ten východzí z čistého Androidu čo zasiela oveľa presnejšiu lokáciu. Ale pošle to nie do Číny, ale do Ameriky. Takže GDPR bude ajtak porušená. Ale bude to v poriadku aj keď tie informácie pôjdu mimo EÚ, a bez vedomia užívateľa.

Zaujímalo by ma ako sa také telefóny dostali do Nórska. Teda či si nejaký chytrák kúpil od Číňana akciový telefón určený pre Čínu, alebo niekto z logistiky poplietol krabice.

Tie odoslané informácie síce sledujú kde sa daný telefón aj s v ňom vloženou SIMkou prihlásila. Ale bez spetnej väzby na fyzickú osobu sa jedná len o mapovanie pokrytia signálu 2G až 5G. A to sa úplne bežne deje u všetkých operátorov, i keď centrálnejším spôsobom.

Mne osobne pripadá nebezpečnejšie to, že kadejaké smradfóny majú vo východzom stave zapnuté monitorovanie aj cez presnejšie GPS, a posielajú to cloudu mimo EÚ. A v tom cloude je priamo meno vlastníka, a aj zoznam kontaktov. To je z môjho pohľadu oveľa zneužiteľnejšie ako tento módny virál zo správičky.

PS: Týmto sa nesnažím objahovať bývalú Nokiu. Keď chcú aktuálnu mapu pokrytia, tak nech si sama ťahá údaje z BTS v Číne, a kontroluje to anténkovými autami. Ja len poukazujem na horšie sledovanie ktoré roky nikomu nevadí.

9 - 3 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB