Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Android je na 2,5 miliarde aktívnych zariadení 10.05.2019 | 08:19
WlaSaTy   Návštevník

Canonical mal kedysi projekt, ktorý po pripojení externého displeja (cez MHL alebo priamo HDMI) naštartoval na Androide kompletný desktop. Dva krát to zrušil, keďže s tým neoslovili trh. Nakoniec nahradil Ubuntu Touch.

Občas sa mihnú na trhu podobné zariadenia ako telefón ku ktorému priamo predávajú dock s klávesnicou, myškou ktorý z toho urobí desktop. Alebo prázdny NB do ktorého človek zasunie telefón a dostane z toho desktop. Cenovo je to ale drahšie ako kombinácia tradičného NB a Smartfónu.

Toľko ku hračkám na okraji trhu. Z finančného hľadiska neprinášajú zisk, keďže s takými hračkami oslovia len zlomok minority. V dnešnej dobe ľuďom na prácu stačí NB, na hranie Desktop alebo herná konzola, a na bežný konzum multimediálneho obsahu im stačí telefón, tablet alebo TV+Smart modul. A Geekovia si v kľude vytlačia obal na RPi do ktorého nacvaknú displej a pripoja BT Klábosničku s touchpadom. Sú radi ako keď si decko za komunistov kúpilo oživenú skladačku rádia электроника do ktorého pripojili repráčik, púzdro na baterky a zacvakli kryt. A počúvali svet.

Ale z môjho pohľadu je táto správička pozitívna v celom rozsahu. Android vytlačil Windows zo sféry PDA/Smartphone. A kto chce, ten si môže nahodiť Linux do Smartphone cez chroot. Alebo rovno, ak sa na to cíti, tak si môže vyhackovať firmware a nahradiť to kľudne aj desktopom. Kedysi som mal Ubuntu desktop na HTC Rhodium, mal som to ako najmenší notebook na svete.

1 * 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB