Bola vydaná nová verzia programovacieho jazyka PHP 7.4, zoznam zmien nájdete v changelogu. Vydaním novej verzie sa tiež dočkala konca životnosti stále populárna verzia 7.1. Odporúča sa prejsť na novšiu verziu jazyka.
Zaujímavý článok, ktorý pojednáva, koľko % z GNU/Linuxovej distribúcie (zisťované na Ubuntu) tvoria programy z dieľne GNU.
Bola vydaná nová verzia distribúcie PCLinuxOS, konkrétne s označením 2019.11. K stiahnutiu sú verzie s KDE, MATE a Xfce desktopom. Bližšie informácie nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com.
„Kozmická loď na vlastnej koži. NASA prináša bezplatný letový simulátor“ (informuje zive.aktuality.sk)
Na stránkach spolku OpenAlt vyšiel Rozhovor s Jaroslavem Tulachem o GraalVM – o kompilátoru umožňujúcim v jednom programe kombinovať rôzne jazyky (Java, JavaScript, Ruby, R, C, C ++, Fortran, Rust ai.), prekladať do natívnych binárek alebo si ľahko vytvoriť vlastný jazyk a použiť pri tom existujúce ekosystém (debugger, profiler, IDE atď.).
Pozor na nezvyčajný ZIP súbor. Útočníci sa ním snažia obísť skenery e-mailových brán (zive.aktuality.sk)
Prehliadač od Mozilly debutoval 9. novembra 2004, a stal sa fenoménom, než stratil prvenstvo kvôli Chrome.
Novembrový pražský zraz spolku OpenAlt sa koná vo štvrtok - 14. 11. 2019 od 18:00 v Radegastovně Perón ( Stroupežnického 20, Praha 5 ). Témou bude vyhodnotenie konferencie a plány na ďalší rok.
Prvý Linuxový OS Azure Sphere od Microsoftu je tu. Informuje o tom lupa.cz.
Rusko má už zrejme vybudovanú sieť svojich serverov aby vedeli uspokojiť DNS a iné požiadavky presmerovaním na správne miesta, kde správny ruský človek nájde tie najsprávnejšie informácie :) .
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Pravdu povediac, takýto scenár som zhruba očakával. Toto je iba prvá lastovička, ktorá ešte jar nerobí ale nastoľuje trend. Ja som od samého začiatku nástupu kryptomien bol skeptický, najmä otázka tzv. ťaženia kryptomien mi nedávala spávať, pretože sa tu jedná zo svojej podstaty o pyramídu. Ide o to, že kto ako prvý začne ťažiť, má výhodu, pretože s najmenším úsilím dosiahne najväčší počet meny a tým, ako sa tá mena stáva populárna, jej hodnota rastie. Čím ďalej je ťažba kryptomeny menej efektívna a dnes sa už asi aj prestala oplácať. A samozrejme nemožnosť štátu to ovládať a regulovať je tŕňom v oku, ktorý treba odstrániť.