Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 11:19
WlaSaTy   Návštevník

To registrované partnerstvo dávalo príslušný súhlas, a tak to bolo správne.

Ten článok na wiki je scenzurovaný. Za komunizmu si mal tri zákonom akceptované vzťahy. Prvým typom vzťahu bol cirkevný sobáš ktorý akceptovali aj na MNV. Druhým typom vzťahu bol sobáš na MNV, kde si dostal motivačnú poukážku na nákup zlatej obrúčky. Tá poukážka bola jediným legálnym spôsobom ako zakúpiť aspoň kúsok žltého kovu ktorého hodnota neklesá ako pri papierikoch. A tretím typom vzťahu bolo registrované partrnerstvo. To registrované partnerstvo dávalo aj príslušný súhlas na poskytnutie informácií o zdravotnom stave partnera/partnerky bez svadby v kostole alebo na MNV, ale už nedávalo automatický súhlas na nakladanie s majetkom partnera/partnerky. Tak isto sa pri registrovanom partnerstve automaticky a bez závetu nededilo po partnerovi/partnerke.

To registrované partnerstvo sa dalo prirovnať k úradne akceptovaným zásnubám bez obmedzenia pohlavia. Obmedzenie na biologický druh pochopiteľne ostalo.

Postupom času sa význam výrazu "registrované partnerstvo" zmenil. A ja som za jeho pôvodný význam, a hlavne aj spoločenskú úlohu.

Polovica z nás dvoch si to pamätá, a možno uhádneš ktorá.

4 + 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB