Bola vydaná nová verzia distribúcie SparkyLinux 2021.03, ktorá v rolling vydaní prvý krát ponúka aj desktop KDE Plasma 5.20.5. SparkyLinux v rolling verzii (ponúka aj stable verziu) je postavený na vetve Debianu Testing a ponúka aj vlastné nástroje, ako napríklad APTus. Bližšie informácie sa dozviete na stránkach distribúcie a na stránkach DistroWatch.com. Linky na download Sparky.
Správcovia projektu GRUB vydali celkovo 117 opráv kódu
Matematik Claus Peter Schnorr a jeho teória, ktorá môže ohroziť šifrovací systém RSA.
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Unixová filozofia je, všetko je súbor a rob jednu vec a rob ju dobre.
Táto veta odznela viac krát a to nie len tu na linuxOS. Zapamätal som si ju z čias keď som len získaval prvé informácie o Linuxe. Nemám také vedomosti ako niektorý z Vás, som len obyčajní používateľ, ale aj tak sa mi zdá z môjho pohľadu celkom logická a že by to tak mohlo (malo) biť a fungovať.
Snažím sa držať aj zásady Načo dva programy, dve aplikácie na konkrétnu vec, úlohu, stačí jedna. Z určitého pohľadu to má podobný efekt a význam, ak nie rovnaký ako predchádzajúci výrok.
Aj Já som si obľúbil antiX a používan ho! Aj keď len ako obyčajný používateľ ale musím povedať, ešte ma nesklamal a nemal som nikdy pocit nainštalovať si nejaké iné distro.
PS: init vs systemd
bedňa vs. WlaSaTy
O bedňovi ma človek možnosť si zisťiť, kto to je, ako vypadá, čím sa živý, čo ho baví (aspoň približne).
O WlaSaTom..........neviem nič.
Je tu niekto, kto je zástanca systemd a mal by chuť niečo napísať.
Pýtam sa ako používateľ a rád si spravím názor.