Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Lubuntu čiastočne v SK 14.11.2019 | 16:47
WlaSaTy   Návštevník

Lubuntu som už dlho nemal v ruke, ale pri štarte LiveCD s amalo opýtať akú jazykovú mutáciu má naštartovať. Tomu sa potom podriadili aj nastavenia pri inštalácii. Ak si tak urobil, tak by si mal mať aj priečinky nazvané v lokalizovanom jazyku.

Ak si tak pri štarte LiveCD neurobil, tak je možnosť naštartovať program /usr/bin/gnome-language-selector z balíka language-selector-gnome. Ten zvykol robiť sprievodcu kontrolou nainštalovaných jazykov, a ponúkol doinštalovať chýbajúce balíky aby nebolo prostredie v česko-slovensko-amerikánčine. Najmä ak si doinštaloval nejaký program, ktorému to samé nenahodilo lokalizáciu. A tak isto vedel aj pridať lokalizácie iných jazykov. Napr. keby ti na návštevu prišiel niekto cudzokrajný, a ty by si mu chcel prepnúť jazyk na Esperanto.

PS: Tiež nerozumiem prečo má veľa linuxových distribúcií stále tak nezmyselne oddelenú lokalizáciu. Disky už dávno nemajú veľkosť 2G aby sa šetrilo na každej prkotine. Ale na druhú stranu ma to ani nepáli, som zvyknutý na Zjednodušenú Angličtinu.

12 / 3 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB