Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Nie si sam 28.01 | 19:50
Avatar mark   Používateľ

Odporúčam: Petrman a praktiky googlu ; Netesnosť telefónu a aj s komentármi ; Keš banky obmedzuje..., ale pekný distribuovaný systém to bol. ; Keď lekári neordinujú... ; Keď u nás robí nášteva neplechu ; Čo máme v procesoroch + keyloggery cez grafické karty ; Bojovníci za práva na zbraň sa snažia demokraticky uplatniť svoje práva. ; Nové auto = GSM telefón ; Kúpiš si auto a ono ťa sleduje (alebo seba?) ; + čo všetko ide zariadiť z cudziny s bankovou aplikáciou cez telefón, keď Vás niekto obmedzí na slobode a vyhráža sa napr. v Afrike.

Síce pre väčšinu osádky sú to známe veci a snažil som sa, aby to bolo väčšinou v slovenčine a češtine. Z histórie by sme sa mali vraj poučiť. A teraz si predstavte jednu fantasmagóriu (science-fiction to nie je). Čo technicky bráni, aby Vás niekto niekam poslal? Príde Vám obálka do vlastných rúk, k 1. máju - výročiu vstupu do EÚ a píše sa tam, že pre zvýšenie inklúzie v európskej spoločnosti budete presídlený. (Neviete kde, rozčuľujete sa. Neskôr sa dozviete, že aj sused má ísť.) Máte sa dostaviť na vlakovú stanicu o 7:00. V prípade nedostavenia sa, hrozí Vám vysoká pokuta. Pokiaľ pokutu nezaplatíte, prídete o vodičský preukaz a bude vyhlásené pátranie. Následne budete zadržaný. Kamoš mi povedal, že ako základ filmového scenára by to bolo dobré.

A na dobrú noc STEM, The Circle, nech vieš do čoho ideš. Čo s tým? Odporúčam sa pripraviť... v štýle každé auto sa dá ukradnúť, ale predsa len sa kradnú prednostne atraktívne a ľahko ukradnuteľné. Spravte si sami sebe audit, aspoň s nejakými scénarmi. Potom to preneste na partnerku/partnera, rodinu. Spravte aspoň nejaké účinné opatrenia. Síce Vás budú mať za obmedzených paranoidných ajťákov, ale to je jedno. Spravíte niečo pre svojich blízkych. A potom už len pravidelne opakovať audity a zlepšovať systém.

11 - 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB