Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: buntu a monitor 08.02 | 15:24
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Všetky internety majú svojich maskotov a zástup ľudí čo ich za neviem čo obdivujú.

Takže si z toho nič nerob.

Nečítal som všetky odpovede, ale prečo chceš pracovať na live USB? Toto môže byť kameň úrazu, páč tvorca distra toto asi moc netestuje.

Ja osobne som iba na Linuxe celé roky. Za tie roky sa veľa vecí uľahčilo, ale v dnešnej dobe je hype aby to všetko fungovalo ako na Win. Proste všetko sa samo spustí, všetko sa samo nastaví, čiže sa všetko aj samo rozjebe.

Keď nemáš HW, ktorý je nepriateľský voči Linuxu, tak stačí počas inštalácie zmenšiť partíciu pre Win a popri Win nainštalovať aj Linux.

Používam len staré rokmi overené nástroje a distrá na nich založené. Mám všade antiX, čo je pre začiatočníkov škaredé a nepriateľské prostredie. Na ňom je založený MX Linux, ktorí je užívateľsky prívetivý a pekný, sám už nikomu nič neinštalujem, nedoporučujem.

Problémy s (ne)uspávaním tu boli celkom dobre osvetlené a celé to samozrejme zhoršuje dnešný stav mainstreamových samorezjebávajúcich sa dstribúcií. Menovite, všetko založené na RedHat/CentOS, Ubuntu a ich derivátoch.

Keď je problém s HW, tak sa s tým treba porvať, alebo ho do eschopu vrátiť a vybrať si nejaký Linux friendly HW. S HW je problém aj pod Win a to ďaleko väčší, páč je väčšina ovládačov uzavretá a nedajú sa tam opraviť ani detské chyby.

Pri problémoch sa vždy pozriem do dmesg riadok s problémom skopírujem, hodím ho do svojho obľúbeného internetového vyhľadávača a zistím či to má nejaké schodné riešenie. Keď to teraz píšem, tak rozmýšľam prečo som už na to nespravil skript, čo by to celé spravil sám :-) Keby som na to nasadil Keras tak by ti ten skript mohol odpovedať skôr ako by si sa na to spýtal :-D

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
5 * 7 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB