Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Inštítut zdravotnej poliky zverejnil predikciu šírenia ochorenia COVID-19. Poskytuje k tomu 24.03.2020 | 09:05
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Grrr arduino. Pochopím použitie všeličoho, ale arduino nie. Však to je debilný preprocesor, ktorý spláca všetky súbory dokopy a vygrcia na mňa v prípade chyby nepoužiteľné chybové hlásenia. Aj vďaka ich debilnému preprocesoru sa arduino knižnice nedajú použiť mimo arduina (krásny vendor lock-in).

Najlepšie sú knižnice typu hurá ide to jednoducho, keď áno na jednoduché použitie to funguje, ale akonáhle si človek potrebuje viac zistí, že knižnica je naschval skriplená kôli arduinu.

Minule som tak potreboval 2 inštancie dekódera pre ESP32 a zhodou okolností bol kód len pre arduino. Navonok pekné api, vo vnútri zdieľané globálne premenné pretože arduino má obmedzenú veľkosť stacku pretože sa rozhodli, že 3kB musí stačiť každému. V esp-idf otvorím menuconfig, nastavím veľkosť stacku a hotovo. Arduino neeee, rozdistribuujeme binárku s predvolenými hodnotami, aby sa v tom náhodou užívateľ nestratil. Necháme ďalších užívateľov nech naschval sriplia svoje knižnice, aby to behalo s jedninou správnou konfiguráciou.

3 * 4 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB