Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Inštítut zdravotnej poliky zverejnil predikciu šírenia ochorenia COVID-19. Poskytuje k tomu 24.03.2020 | 09:51
WlaSaTy   Návštevník

Arduino bolo odjakživa koncipované ako hračka. Ak chceš optickú závoru na vláčiky, tak stačí. Ak chceš to isté, ale ako zalievanie na balkón kde máš namiesto optozávory vlhkomer v kochlíku a namiesto vláčika pumpu z fontánky, tak stačí tiež. To IMO spravíš aj bez mikroprocesora, priamo s tranzistormi.

Na rozumnú prácu, napríklad na zaliatie šalátu kde si potrebuješ pozrieť aj predpoveď počasia (teplota, svetelnosť a zrážkovosť), tak tam už zrazu potrebuješ niečo výkonnejšie ako napríklad rPI. A z toho rPI môžeš delegovať čiastkové úlohy ako napríklad "udržuj vlhkosť substrátu na teraz vhodných 25%". V iný deň to môže byť iná vlhkosť.

V reále je to blbý príklad, pretože v priemysle sa už dávno používa buď hydropónia, alebo aeropónia kde také veci nepotrebuješ riešiť. Ale na pochopenie rozdielu náročnosti stačí. Najmä ak si uvedomíme, že skript od lepiča špagetového kódu čo to vykoná je 10000x výkonovo náročnejší ako program vyvíjaný skutočným programátorom v assambleri priamo pre dané CPU. Ale, aj ten lepičov kód to z prehľadom utiahne krabka čo stojí menej ako hodina nákladu na programátora. A je hotový oveľa rýchlejšie.

1 + 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB