Správy
Portál LinuxOS.sk prináša rôzne správy so sveta open source. Na tejto stránke nájdete zoznam správ zo všetkých kategórií.
- Novinky
- Nová verzia
- Zaujímavý článok
- Zaujímavý softvér
- Komunita
- Bezpečnosť
- IT novinky
- Humor
- Zaujímavý projekt
- Hardvér
Node app: Základné kroky na vytvorenie blogu pomocou Node
Základné kroky na vytvorenie blogu pomocou Node, ako to dať všetko dokopy keď dobre ovládate JavaScript a rozumiete Node, ... a výsledok bude (vývojársky) Blog. Autor nachádza pre vytvorenie Blogu (platformy) samotné Node omnoho elegantnejším, ako použitie klasických "all-in-one framework" modelov (Rails/ASP.NET MVC/Django).
Krátky manuál prechodu z iPhone na Android od Erica Schmidta
Krátky manuál (na Google+) pre každého užívateľa, ktorý chce prejsť z používania iPhone na používanie Android-smartfónu, od samotného CEO spoločnosti Google - Erica Schmidta.
Intel pripravuje 64-bit Bay Trail Atom platformu chipov pre Android
Intel pripravuje 64-bit Bay Trail Atom platformu chipov pre procesory s AndroidOS, nasleduje tak Samsung, ktoré taktiež pripravuje svoj 64-bit chip procesora pre Android smartfón.
Chyba zabezpečenia vo Facebook umožňuje zobraziť skrytý Facebook zoznam priateľov
Chyba zabezpečenia vo Facebook, objavená už v októbri tohoto roku umožňuje zobraziť skrytý Facebook zoznam priateľov, a prostredníctvom analýzy vzájomného vzťahu medzi užívateľmi by útočník mohol vypracovať vhodnú stratégiu, aby zasiahol obeť, alebo skupiny jednotlivcov. Existuje mnoho nástrojov, ktoré by mohli byť využívané na to, ako automatizovať prieskumný proces. Napríklad FBStalker je takýto nástroj, vytvorený nájsť komplexné množstvo dát na akéhokoľvek užívateľa Facebooku.
90 percent príjmov Mozilly pochádza z Google
90 percent príjmov Mozilly pochádza z Google, vďaka vzájomne uzatvorenej dohode o vyhľadávaní. Zdroj správy.
Vyšla nová stabilná verzia serveru dátovej štruktúry - Redis 2.8.0
Vyšla nová stabilná verzia open source (BSD licencia) "kľúč-hodnota" úložiska (key-value store) - Redis 2.8.0. Častokrát je Redis označované aj ako server dátovej štruktúry, pretože tieto kľúče môžu obsahovať reťazce , hashe , zoznamy , množiny a zoradené sady, pozri si aj video.
i2Ninja banking malware predávané na ruskom cybercrime fóre
i2Ninja banking malware ( malware napadajúce 'banking' operácie) používajúce I2P sieť, je podľa informácií v Trusteer-blogu predávané na ruskom cybercrime fóre.
Aktívne využívaná zraniteľnosť v JBoss Application Servers
Opäť sa opakuje scenár útoku, podobný využitiu zraniteľnosti v Silverlight, ktorá postihla užívateľov Netflix služieb. Tentoraz je ale obeťou stalo JBoss Application Servers (AS), pričom exploit - ktorý je už verejne dostupný - využíva chybu zabezpečenia, umožňujúcu útočníkovi zneužiť rozhranie pre správu na JBoss AS tak, aby bolo možné implementovať ďalšie funkcie od útočníka do webového servera ('Web Shell code injection'). Samotná zraniteľnosť JBoss AS je však už známa 2 roky, od novembra 2011. Pozri si zdroj správy na technickú analýzu exploitu.
Viete, že existuje škola pre hackerov?
Viete že v jednej budove v New York City, časť Manhattan, sídli škola pre hackerov - Hacker School? Pozri si aj opis štúdia na tejto škole z pera jedného z jej odborných pracovníkov, zhrnuté v tomto článku na pgbovine.net.
Bezpečnost Linux Mint zpochybněna (článek s komentářem)
Prečítaj si český článok od Ondřeja Kolína, na spriatelenom serveri linux-mint-czech.cz, ako reakciu na spochybnenie bezpečnosti linuxovej distribúcie Linux Mint. Spochybnenie bolo zverejnené vývojárskym tímom remixu Ubuntu MATE Remix, na ozrejmenie situácie si pozri našu predošlú správu na linuxos.sk.
Nový Linux hypervisor: Jailhouse
Nový Linux hypervisor (partitioning hypervisor) od vývojárov spoločnosti Siemens sa volá Jailhouse a prichádza ako nová "light" alternatíva ku komplexnému hypervízoru KVM. Pozri si aj porovnanie oboch linuxových hypervízorov a aj rozdiely medzi nimi.
Vývojári Ubuntu hovoria, že Linux Mint je zraniteľný systém
Jeden z vývojárov Ubuntu, Oliver Grawert, poukázal na to, že v Linux Mint v Správcovi balíčkov je rad balíčkov, ktoré sa neupgradujú čo robí systém zraniteľný.
Yahoo! Inc. začne taktiež so šifrovaním svojich dát
Na blogu bolo oznámené, že spoločnosť Yahoo! Inc. začne taktiež so šifrovaním svojich dát, ktoré sa vymieňajú medzi internými dáta-centrami Yahoo!.
Môžete vlastniť Bitcoin, nemôžete vlastniť svoje doláre
Výstižné vyjadrenie podstaty Bitcoin, peňazí a zlata ... klikni na nadpis tejto správy pre zobrazenie celej správy.
Demonštrácia vizuálnej kryptografie pomocou obrázkov
Demonštrácia vizuálnej kryptografie pomocou obrázkov, krátke znázornenie princípov takéhoto šifrovania, pozri si aj ukážky Steganografie a článok o zdieľaní súkromných info a distribúcii hesiel.
Dynamický script-based tracing nástroj pre Linux - ktap
Dynamický script-based tracing nástroj pre Linux - ktap 0.3, používa scriptovací jazyk a umožňuje užívateľovi trasovať (dynamický tracing) Linux jadro. Je podobný nástrojom Linux Systemtap alebo Solaris Dtrace. Ktap je založené na bytecode, takže nezávisí na GCC a nevyžaduje kompiláciu jadrového modul pre každý skript. Príklady jeho použitia.
Stack Overflow: slobodná Q&A web-stránka pre programátorov
Stack Overflow je slobodná Q&A web-stránka (eng.) pre profesných programátorov a nadšencov bez potreby registrácie, kde každý môže položiť otázku a každý môže odpovedať na otázku.
arkOS: vytvorte si svoje cloud pomocou Raspberry Pi
arkOS je linuxová open-source platforma, decentralizujúca váš web, vytvorená za účelom bezpečného self-hostingu užívateľských web-stránok, emailov, súborov a celého vášho online života. Článok v základoch popisuje vytvorenia si vlastného a prehľadného cloud pomocou Raspberry Pi minipočítača.
Snapchat na vzostupe, ako drzý symbol pre anti-web a anti-Facebook
Služby foto-zdielania - Snapchat sú na vzostupe, ako drzý symbol pre anti-web a anti-Facebook. Prečítajte si celý článok, ktorý hovorí o veľkom potenciáli Snapchat.
"Snapchat posilňuje svoju anti-Facebook auru a zároveň preniká do našej kolektívnej predstavivosti a nedôvery, odhaľuje pokrytectvo v šarlatánskych mantrách, chamtivosť davu ..."
IBM predstavilo víziu bionického 3D počítača podľa vzoru ľudského mozgu
IBM predstavilo svoju víziu bionického 3D počítača podľa vzoru ľudského mozgu, fungujúceho v prostredí "elektronickej" krvi. Ľudský mozog má totiž 10.000 krát hustejšiu štruktúru a efektívnosť, než akýkoľvek počítač dnes. To je možné preto, že používa iba jednu - veľmi účinnú - sieť kapilár a ciev na prenos tepla a energie - a to všetko v rovnakom čase. Počítačový priemysel globálne používa energiu za 30 miliárd USD, a toto vyhodí z okna v podobe horúceho vzduchu. Iba 1% energie, pristupujúcej do počítača sa používa pre spracovanie informácií.