Portál LinuxOS.sk prináša rôzne správy so sveta open source. Na tejto stránke nájdete zoznam správ zo všetkých kategórií.
OpenVAS projekt je (fork Nessus 2.2) vytvorený ako open free náhrada Nessus. Soft obsahuje server, klienta a NVT (network vulnerability tests) nástroje. Sú dostupné balíčky pre OpenSUSE, Fedora, Mandriva, FreeBSD a Gentoo. Balíčky pre Debian a Ubuntu prídu A.S.A.P.
O tom, že Canonical (Ubuntu) má vážne ambície vstúpiť na pole enterprise (serverov), sme
informovali v našej správe. Zdroj správy informuje aj o pláne Canonical (Ubuntu server) ponúknuť softvér
DB2 a Informix database management systém vo forme .deb balíčkov spolu s balíčkami
Alfresco Enterprise Release 3, ako náhradu (výbornú) za Microsoft SharePoint. Ďalej ponúknu
Zimbra Collaboration Suite 5.5 ako náhradu za Microsoft's Exchange a
Unison softvér. Budúca verzia Ubuntu servera bude obsahovať úplný Java application server stack.
Dan Kaminski
našiel DNS bug. Potom ho v hlbších súvislostiach analyzoval na konferenciach Black Hat a Defcon v Las Vegas. A teraz to vyzerá, že DNS bug si hľadá nás. Bližšie informácie
v zdroji správy.
sdtimes.com uviedol niektoré podrobnejšie informácie ohľadom budúceho nástupcu OS Windows, nazývaného Midori.
Zaujímavú myšlienku priniesol na trh ultra prenosných laptopov Dell svojím hardvérovým riešením “Latitude ON”. Laptopy
E4200 a E4300 sú osadené sekundárnym procesorom s vlastným linuxovým OS. Ten vytvára akýsi bypass hlavného primárneho procesoru a umožňuje, že okamžite po zapnutí laptopu je úžívateľovi k dispozícii email, kalendár alebo kontakty bez potreby štartu celého OS. Takéto riešenie výrazne zvyšuje dobu napájania a životnosť baterií.
Zdroj správy. Ak sa takéto riešenia vo veľkom ujmú, čoraz viac ľudí na svete jednoducho zistí, že počítač ide spustiť aj bez Windows.
Hierarchickú štruktúru nového linuxového versioning súborového systému Tux3 (
pozri našu správu) vo forme jednoduchého ASCII diagramu, popísal jeho tvorca, Daniel Phillips. Podrobnosti v
zdroji správy.
Zdroj správy informuje o prenesení kľúčových gruzínskych vládnych serverov na U.S.A. servery a zároveň informuje o niektorých aspektoch protigruzínskych DDoS útokov.
Projekt CloudAV v súčastnosti predstavuje
"in-cloud" antivirus systém, používajúci cross-platform host agent (Win32, Linux, FreeBSD, Sendmail/Postfix milter, Nokia Maemo), sieťovú službu s 10-timi antivirus enginami (Avast, AVG, BitDefender, ClamAV, F-Prot, F-Secure, Kaspersky, McAfee, Symantec, Trend Micro) a 2 detekčnými enginami (Norman Sandbox, CWSandbox). Presúva tak antivírusovú obranu z osobného PC von do sieťového prostredia (cloud).
Zdroj správy.
Pri spoločnej akcii FBI a holandskej high tech kriminalistickej jednotky :-) , boli v spojitosti s Shadow botnetom zadržaní 2 ľudia.
Zdroj správy.
Na blogu Abclinuxu vyšiel článok s názvom
Vracení licence Windows u Lenovo ČR. Autor popisuje svoj niekoľko týždenný "boj" za vrátenie peňazí a pridáva zopár tipov ako sa zbaviť OEM Windowsu a dostať za to peniaze.
Štátna správa a vládne orgány malajzijského štátu Pahang podľa štátneho nariadenia od 7.8. 2008 začínajú prechádzať na suitu OpenOffice.org.
Zdroj správy.
Zahajovací olympijský ceremoniál si pripísal ďalšie prvenstvo. Preslávenú modrú obrazovku smrti (BSoD) Windows videlo po prvý krát v dejinách naraz toľko ľudí.
Zdroj správy s obrázkom.
Launchy (v2.1.2 - rychly spustac) je uvolneny uz aj pod linuxom :)
Finux vo svojej "školskej" hackerskej príručke o WEP hackingu, uverejnenej na
linuxbasement.com jasne odhaľuje nedostatok WEP (Wired Equivalency Privacy) technológie pre enkryptované bezdrôtové siete.
Dnes bola uvoľnená nová verzia daemona IPwatchD, ktorý slúži na detekciu IP konfliktov v Linuxe. Najvýraznejšou novinkou je podpora notifikácie o prebiehajúcom konflikte v grafickom používateľskom rozhraní. Zdrojové kódy môžete sťahovať z
domovskej stránky projektu.