Portál LinuxOS.sk prináša rôzne správy so sveta open source. Na tejto stránke nájdete zoznam správ zo všetkých kategórií.
ACER mininotebook, osadený energeticky-optimalizovaným Centrino Atom (N270) Intel procesorom sa predáva s OS
Linpus Linux Lite, za cenu $380. Ďalšie podrobnosti
sú v článku.
Ak ste si obľúbili distribúcie s balíčkovacím systémom Pacman, tak Vás asi poteší prítomnosť tejto možnosti v ďalšej distribúcie.
DELI Linux je špecializovaný pre staršie počítače a využitie Pacmana prichádza v jeho aktuálnej verzií.
Zrodenie Open Source Baby, takto výstižne sa dá nazvať EU Open System projekt, kde výskumníci učia
iCub-robota (veľkého ako asi 3-ročné dieťa) tomu, čomu sa v praxi učí malé dieťa. Pre zrod
A.I. je nutné vytvoriť takéto kognitívne systémy. Ďalšie informácie sú
v článku.
03.06.2008 | 23:30 |
ra100
Čo môže pre Vás urobiť KDE 4.1? Tak to si môžete pozrieť, ak si stiahnete video zo
stránok KDE vývojára, menom Rafael Fernández López. Na videu je vidno, aký pokrok bol urobený medzi .0 a .1 sériou KDE4.
To, čo už dávno vedia všetci aktívni užívatelia kvalitnej linuxovej distribúcie Debian, autor článku všetkým záujemcom o toto linuxové distro prehľadne zhrnul do 10-tich dôvodov za používanie Debian-u. Článok zároveň sympaticky nevyzdvihuje Debian voči iným distribúciam (Ubuntu).
Zdroj správy.
Nový WVGA touchpanel
TS-TPC-7390 od spoločnosti Technologic Systems okrem iného umožňuje instaláciu
Debian Sarge distra do on-board NAND flash-u.
Do 2 sekúnd bootuje Linux 2.6 (založený na Debian-distribúcii) z on-board NAND flash-u alebo z SD karty. Ďaľšie technické podrobnosti
v zdroji správy.
National Journal Group, oficiálny zdroj popisujúci dianie na vnútropolitickej U.S.- scéne priniesol dnes článok o čínskych hackeroch, vedome vychovávaných Ministerstvom obrany Číny na prenikanie a diverziu v informačno-priemyselných štruktúrach U.S. ! Bližšie informácie aj v
článku.
Úvahy o pripravovanom prehliadači Firefox 3 sa dotýkajú aj takých oblastí ako je
sémantický Web ( pozri
sémantický ). Browser pre takýto Web musí mať integrovanú podporu pre tkzv.
microformats dáta na Web-e. Firefox 3 predstavuje významný krok týmto smerom.
Na svete je beta 1 verzia KDE 4.1. Okrem množstva nových portovaných aplikácií rozširuje hlavne funkcionalitu a konfigurovateľnosť desktop shell-u. Viac sa dočítate
v zdroji správy.
Pre Firefox 3 bolo rozhodnuté pokračovať uvoľnením verzie RC2, ktorá celkovo opravuje okolo 40 rôznych bugov, včítane lokalizovaných verzií. Celý proces to pozdrží asi o 5 dní a vydanie finálnej verzie sa predpokladá v strede júna.
Zdroj správy.