Distrowatch - hlavné distribúcie - SK
Hlavné distribúcie na stránke Distrowatch.com boli preložené už aj do slovenského jazyka. Prečítajte si výhody i nevýhody distribúcií ako Ubuntu, OpenSUSE, Fedora, Debian, Mandriva, PCLinuxOS, Mepis, Knoppix, Slackware a Gentoo. A tiež FreeBSD ako zástupca BSD systémov.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
silne objahuje princípy UNIXu
http://distrowatch.com/dwres.php?resource=about
Znie mi to akosi normalnejsie, ale to je moj subjektivny nazor, nemusi sa s nim kazdy stotoznit
a dalej
Nájdete tu prehľad 10 v súčastnosti významných Linuxových distribúcii,
uz len vyznamnych ?
poučilo nie použilo
Novell's patent deal with Microsoft in November 2006 seemingly legitimised Microsoft's intellectual property claims over Linux; its resource-heavy desktop setup and graphical utilities are sometimes seen as "bloated and slow"
--Zmluva Novellu a Microsoftu z novembra 2006, týkajúca sa patentov, zdanlivo legitimuje tvrdenia Microsoftu na intelektuálne vlastníctvo v Linuxe; jeho na hardvérové zdroje náročné nastavenie pracovného prostredia a grafické nástroje majú za výsledok, že je systém niekedy považovaný za ťažkopádny a pomalý.
-----Stano. Ber to ako dobru radu a osobny nazor. Tvoj povodny preklad okolo zmluvy je jednak tazko pochopitelny (prilis doslovny preklad na ukor vyznamu), a navyse stavia Novell do horsieho svetla, nez je skutocnost. Mohlo by to novacikov, netusiacich coho sa zmluva tyka, zbytocne rozculovat. A predsa im nechceme kazit naladu. ;)
Ako relatívny nováčik na scéne Linuxových distribúcií, projekt sa vyšvihol ako žiadny iný pred ním. ...sa tento projekt vyš... Veľmi skoro rýchlo sa zaplnili internetové diskusie medzi (treba tam toto slovo?) nedočkavými používateľmi a vývojármi plnými elánu. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov Ubuntu narástlo na najpopulárnejšiu distribúciu Linuxu, a stalo je veľkým prínosom do vývoja slobodného a jednoducho použiteľného operačného systému, ktorý sa svojimi vlastnosťami vyrovná s akýmikoľvek platenými systémami, akýmkolvek plateným systemom, ktoré sú prítomné na trhu.
Stano co su to Prítomné edície:?
nemohlo by tam byt dostupne ...
PCLinuxos
Texstar bol už vtedy uznávaným vývojárom v komunite...
V roku 2003 sa rozhodol pre vytvorenie vlastnej distribúcie vytvorit vlastnu ..., samozrejme založenej na Mandrake Linuxe, ale s niekoľkými značnými vylepšeniami.
O niekoľko rokov a niekoľko vydaní, sa PCLinuxOS sa rapídne priblížil ku svojmu cielu. Pre lepšiu použiteľnosť, projekt ponúka okamžitú podporu pre množstvo technológii, ktoré si od nového systému želajú ktore od noveho systemu požaduju ľudia prechádzajúci z Windows na Linux.
Výsledkom je fakt, že pripravovanie priprava novej verzie je veľmi dlhé dlha, a nová verzia nie je vydaná do odstránenia všetkých chýb.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Hlavné_distribúcie_Linuxu