Novinky distribúcie Mageia
Patricia Fraser oznamuje v Blogu na stránke distribúcie Mageia pripravovaný nový vzhľad jej Wiki. Takisto oznamuje pridanie okolo 700 bezpečtnostých záplat a opráv bugov do pripravovaného ďalšieho vydania. Korene tejto distribúcie siahajú až do roku 1998 kedy vznikla prelomová distribúcia Mandrake z ktorej vznikla v roku 2005 Mandriva a následne v roku 2010 Mageia.
Zdroj: Mageia Blog
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Nostalgicky spomínam na to obdobie, kedy som prvý krát počul o tom, že existuje nejaký Linux a keď som si ho zo zvedavosti chcel stiahnuť a odskúšať, tak Debian bol pre mňa príliš zložitý a rozsiahly, Redhat zasa neprístupný, Suse Linux drahý a tak mi ostal na výber Madrake Linux, ktorý sa neskôr premenoval na Mandrivu. V tej dobe vydal Bíbr knihu, ktorú som si kúpil a súčasťou ktorej boli 4 inštalačné CD. Bohužiaľ som v okolí nepoznal nikoho, kto by sa tiež o Linux zaujímal a tak som si to pozrel iba ako zaujímavosť a reálne som ho nepoužíval.
Ja zase na rok 1999, keď som sa s otvorenými ústami pozeral na inštaláciu HP-UX a následne jednej aplikácie na monitoring.Grafika tam už bola ale kopu vecí sa robilo v terminále.
Približne v tom období sa u nás v práci používal DSC prístroj ovládaný nejakým Unixom. Práca s tým bola utrpenie. Ešte samotné meranie ako tak ale skopírovať viacero súborov bola záležitosť pre otrlých. Muselo sa kopírovať súbor po súbore cez príkazový riadok, nedalo sa použiť zástupné znaky. V tomto bol DOS v tej dobe dosť vpredu. Ovládať ten prístroj vedel v práci iba jeden človek, ktorý sa bol v dánsku na to týždeň školiť. A to bol ešte expert na počítače v kombinácii s chemickým inžinierstvom.
mandrake, mandrivu som obcas pouzival spolu s knoppixom.
ale mageia mi vzdy prisla taka nedorobena. a uz som zvyknuty na deb
Je pravda, že ani ja som nevedel tej Mageie prísť na chuť a navyše pocitovo sú odozvy Mageii také dosť oneskorené. Celkovo mi rpm distrá pripadajú málo svižné, neviem čím to je.
no neviem ale rovnako sa k nim nejako neviem vratit, zacinal som RedHat, OpenSuse, Mandrake, Knoppix Ubuntu a potom uz iba debian distra
Mám pocit, že OpenSuse vzniklo až neskôr, na začiatku to bol komerčný Suse Linux. Pamätám, že vtedy stál cca 2000 Kč. Preto som vtedy radšej zvolil bezplatný Mandrake.
presne tak
ja som si na Suse robil vlastne distro. ale cenu licencie si nepamatam